19.7 C

Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 1-1

Ισόπαλοι, 1-1, αναδείχθηκαν Ατρόμητος και Παναθηναϊκός στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Ντάουντα άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους, που προσωρινά έπιασαν στην κορυφή ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, ο Μολίνς ισοφάρισε με πέναλτι στο 30΄ για το «τριφύλλι». Οι «κυανόλευκοι» τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κιβρακίδη στο 68΄, ενώ οι «πράσινοι» έχασαν με τραυματισμούς τον Μουνιέ και τον Καμπέσας.

Οι «πράσινοι» έδειξαν ψυχή όταν το παιχνίδι στράβωσε στο 3′, ενώ «φωνάζουν» για δύο ακόμα περιπτώσεις πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο. Ειδικά μια εξ αυτών, του Άλταν έβγαζε μάτια. Οι αποφάσεις του ρέφερι Μάνταλου δεδομένα θα συζητηθούν, καθώς στις καθυστερήσεις και ο Ατρόμητος διαμαρτυρήθηκε για το μαρκάρισμα του Αυλωνίτη στον Ουάρντα.