15.4 C

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 2-2

Ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να πάρει το πρώτο του εκτός έδρας τρίποντο στη Νέα Σμύρνη.

Αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 κόντρα στον Πανιώνιο με τον Μάτος να σώζει την παρτίδα στις καθυστερήσεις σ’ ένα παιχνίδι που έγινε «ροντέο» στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο δικέφαλος εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη μακριά από την Τούμπα και παρότι είχε σχετικά καλύτερη εικόνα απ΄ότι σε άλλα εκτός έδρας ματς, δεν μπόρεσε να φύγει με το «διπλό» από την Πλατεία.

Το γρήγορο γκολ που σημειώθηκε με πέναλτι του Κουλούρη δεν ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ ο οποίος είδε τον Πανιώνιο να επιστρέφει στο δεύτερο ημίχρονο με τους Σπιριντόνοβιτς στο 48ο και Γεσίλ στο 86ο λεπτό.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Χατζησαφί, Γκιοατά, Κόρμπος, Σαββίδης (69΄ Κάργας), Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας, Ντουρμισάι (77΄ Γεσίλ), Ταπόκο (18΄ Πινιώτης).

ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Λέο Μάτος, Βαρέλα, Ελ Καντουρί, Κάμπος (84΄ Λημνιός), Κρέσπο, Τσίμιροτ (62΄ Πέλκας), Κουλούρης, Μακ (67΄ Πρίγιοβιτς), Κάνιας, Βιεϊρίνια.