15.4 C

Επιστροφή στις νίκες το Κερατσίνι, 3-0 το Ζευγολατιό

Επιστροφή στις νίκες για το Κερατσίνι, που επικράτησε με 3-0 του Ζευγολατιού και ανέβηκε στους  10 βαθμούς  και στην 7η θέση.

Οι «Ροσονέρι»  ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και σκόραραν  μόλις στο 5ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πασαλίδη.  Η αναμέτρηση κυλούσε με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο παιχνίδι, με το Ζευγολατιό να απειλεί με την προβολή του Μαραθιανού.

Το Κερατσίνι  συνέχιζε να απειλεί και να είναι καλύτερο στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να «κλειδώσει» τη νίκη  ουσιαστικά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με την εξαιρετική λόμπα του Ντούλια.

Στην επανάληψη,  το Κερατσίνι συνέχιζε να είναι καλύτερο, έχοντας ως κινητήριο μοχλό τον Πασαλίδη και να απειλεί. Αποτέλεσμα αυτού να πετύχει και τρίτο γκολ με τον Μπερνιδάκη, που εκτέλεσε από κοντά τον Σκούρτη.

Οι πειραιώτες συνέχιζαν να πιέζουν και να χάνουν ευκαιρίες με τους Μπερνιδάκη-Ντούλια και  Σιγάλα.

Κερατσίνι: Φραντζεσκάκης-Σφυρογιαννάκης(57 Λίτσης)-Σιγάλας-Μπατής-Βαττής-Παπαναγιωτόπουλος(51 Παπασπύρος)-Ντούλιας-Διάκος(71 Καμπούρης)-Μπερνιδάκης-Πασαλίδης-Καρέλης( Σιάνος)