28.8 C
Αθήνα
Αύγουστος 9, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Τα στελέχη της ΕΠΣ Πειραιά που θα παρακολουθήσουν τα ματς Κυπέλλου (Τετάρτη 6/12) με τους διαιτητές και παρατηρητές σε αυτά τα ματς-Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (9,10/12) σε όλες τις κατηγορίες-Κλήσεις σε απολογία και ποινές

Τους παρακάτω αγώνες της Προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Πειραιά θα παρακολουθήσουν μέλη της Ε.Ε. της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ ως εξής:

ΤΕΤΑΡΤΗ 6/12/2017

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ (ο κ.κ. Ι. Σπάθας, Ι. Ποντίκης)

ΕΘΝΙΚΟΣ – Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ (ο κ. Ι. Σταματάτος)

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ (ο κ.  Στ. Φασουλής)

 

*Για τους αγώνες ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ και ΕΘΝΙΚΟΣ – Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ, έχουν ληφθεί αστυνομικά μέτρα τάξης.

Στον αγώνα Ερμής Κορυδαλλού – Ιωνικός, οι φίλαθλοι του  Ιωνικού θα φιλοξενηθούν στην   Θύρα 1  (μπροστά από το κυλικείο).

Οι φίλαθλοι του Ερμή Κορυδαλλού θα  φιλοξενηθούν στην κεντρική Θύρα και θα εισέλθουν από την πλαϊνή είσοδο.

  

Κλήσεις σε απολογία

Από την Επιτροπή Διοργάνωσης Πρωταθλημάτων Υποδομών καλούνται σε έγγραφη  απολογία τα σωματεία (εφηβικό) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ& ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ (αγώνας Εφηβικού Πρωταθλήματος ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΊΑΣ της 2/12/2017).

Τα σχετικά υπομνήματα θα πρέπει να σταλθούν στην γραμματεία της Ένωσης έως και 3 ημέρες μετά την σχετική ενημέρωση των σωματείων και των εκπροσώπων τους.

 

Ποινές αξιωματούχων σωματείων

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 2&3.12.2017, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε αξιωματούχους σωματείων ως εξής:

ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΗΣ Ι. -προπονητής ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑ –  (αγώνας ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ της  03/12/2017) για ανάρμοστη συμπεριφορά , επιβάλλεται  ποινή  1  αγωνιστικής  ημέρας  και χρηματική ποινή 10€ (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

ΠΡΑΣΙΝΟΣ Μ. –  προπονητής ΝΕΩΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – (αγώνας ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ της 03/12/2017) για ανάρμοστη συμπεριφορά, επιβάλλεται , ποινή  1  αγωνιστικής  ημέρας  και χρηματική ποινή 10€ (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Π.- Εκπρόσωπος ΝΕΩΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – (αγώνας ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ της 03/12/2017) για ανάρμοστη συμπεριφορά , επιβάλλεται  ποινή  1  αγωνιστικής  ημέρας  και χρηματική ποινή 10€  (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

 

Ποινές Ποδοσφαιριστών

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 2&3.12.2017, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε ποδοσφαιριστές σωματείων ως εξής:

ΜΑΥΡΑΚΗΣ Μ. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 4.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

ΜΑΥΡΑΚΗΣ Γ. ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ  ΜΙΑ  (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 3.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΔΗΜΟΥ Θ. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.12.2017.

ΒΕΡΕΣΕΓΛΟΥ Χ. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  ΜΙΑ  (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 3.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΖΑΧΑΡΟΓΛΟΥ Α. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  ΜΙΑ  (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 3.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΑΣ Α. ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΜΙΑ  (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 4.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΛΥΡΟΣ Δ. ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.12.2017.

ΚΑΤΑΡΑΧΙΑΣ Α. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  ΔΥΟ  (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 4.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

ΒΛΑΧΑΚΗΣ Ι. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.12.2017.

ΣΑΜΩΝΑΚΗΣ Ι. ΣΠΙΘΑ  ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 4.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ Φ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.12.2017.

ΖΩΓΡΑΦΟΣ Σ-Ι ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  ΔΥΟ  (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 3.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΓΟΥΣΓΟΥΝΕΛΗΣ Ι.  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  ΔΥΟ  (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 3.12.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

ΚΟΣΥΦΑΚΗΣ Γ. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.12.2017.

ΜΠΕΤΕΝΙΩΤΗΣ Φ. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.12.2017.

Εξάλλου για τους αγώνες του Κυπέλλου (Τετάρτη 6/12) ορίστηκαν οι εξής διαιτητές και παρατηρητές ενώ το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (9 και 10/12) σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Κύπελλο Ερασιτεχνών Πειραιά 2017-2018
(5η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
15. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (4ος Διαιτητής: ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ. – β Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Ι.) ΜΟΣΧΑΤΟΥ Τετάρτη 06/12/17 15:00 ΚΑΚΡΙΔΗΣ Ι., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ)  
16. ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (4ος Διαιτητής: ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ. – β Παρατηρητής: ΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ Σ.) ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Τετάρτη 06/12/17 15:00 ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΤΖΙΛΙΡΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)  
17. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Τετάρτη 06/12/17 15:00 ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .. (Παρατηρητής: ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)  
18. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Πέμπτη 07/12/17 15:00 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)  
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
19. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 10/12/17 10:00    
20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 10/12/17 10:15    
21. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 10/12/17 11:00    
22. ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 10/12/17 12:30    
23. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 10/12/17 12:30    
24. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 10/12/17 12:30    
25. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 10/12/17 12:45    
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
26. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 09/12/17 15:00    
27. ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:00    
28. ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ – Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 09/12/17 15:15    
29. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 10/12/17 10:00    
30. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 10/12/17 12:30    
31. ΘΗΣΕΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 10/12/17 15:00    
32. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 10/12/17 15:15    
Γ Κατηγορία
(10η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
33. A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 09/12/17 15:00    
34. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 09/12/17 15:00    
35. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣ ΚΩΦΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:15    
36. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 10/12/17 10:00    
37. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 10/12/17 10:00    
Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων
(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
38. Ε.Π.Σ.Αν.Αττικής – Ε.Π.Σ.Αθηνών   Τετάρτη 06/12/17 14:30    
39. Ε.Π.Σ.Πειραιά – Ε.Π.Σ.Δυτ.Αττικής ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Τετάρτη 06/12/17 14:30    
Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων
(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
40. Ε.Π.Σ.Αν.Αττικής – Ε.Π.Σ.Αθηνών   Τετάρτη 06/12/17 12:30    
41. Ε.Π.Σ.Πειραιά – Ε.Π.Σ.Δυτ.Αττικής ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Τετάρτη 06/12/17 12:30

 

 

Related posts

Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά (2η φάση – 22/9/2018)

Abola Team 2

Ποινές και κλήσεις σε απολογία

Nάσος Φακίδης

Αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣ Πειραιά

Abola Team 3