13.7 C

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 4-0

Ο ΠΑΟΚ έκανε φύλλο και φτερό στην Τούμπα τον Παναθηναϊκό των χιλίων προβλημάτων τον οποίο νίκησε 4-0 με τον Πέλκα να κάνει τη διαφορά

Απογοητευτικοί οι «πράσινοι» στο δεύτερο ημίχρονο όταν και πάτησε γκάζι ο δικέφαλος.

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Πέλκα, ο ΠΑΟΚ διέλυσε 4-0 τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής της Super League, πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση.

Ο νεαρός άσος, που προέρχεται από τα «σπλάχνα» του ΠΑΟΚ, «καθάρισε» το ματς με δύο υπέροχα γκολ στο 8ο και το 51ο λεπτό πριν διαμορφώσουν το τελικό σκορ ο Κουλούρης με πέναλτι στο 68΄ και ο Πρίγιοβιτς στο 77΄. Πέμπτο ματς χωρίς νίκη για τον Παναθηναϊκό, που … κατρακύλησε στην 12η θέση της κατάταξης.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ινσούα των φιλοξενούμενων στο 68΄ και του Μακ στο 79΄.