18.6 C
Αθήνα
Οκτώβριος 30, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (16 και 17/12) στον Πειραιά στον Πειραιά και αποφάσεις της Επιτροπής Υποδομών

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (16 και 17/12) στον Πειραιά έχει ως εξής:

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 16/12/17 15:00    
2. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:15    
3. ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 17/12/17 12:00    
4. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 17/12/17 12:30    
5. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00    
6. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 17/12/17 15:00    
7. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 17/12/17 15:00    
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 16/12/17 15:15    
9. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 16/12/17 15:15    
10. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 17/12/17 12:30    
11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 17/12/17 15:00    
12. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00    
13. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 17/12/17 15:15    
14. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:15    
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
15. ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 16/12/17 15:15    
16. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 16/12/17 15:15    
17. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 17/12/17 10:00    
18. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 17/12/17 10:00    
19. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 17/12/17 10:00    
20. ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 17/12/17 10:15    
21. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 17/12/17 12:30    
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
22. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 16/12/17 15:00    
23. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 16/12/17 15:15    
24. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 17/12/17 12:30    
25. Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ – ΘΗΣΕΑΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Κυριακή 17/12/17 15:00    
26. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00    
27. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 17/12/17 15:15    
28. ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:15    
Γ Κατηγορία
(11η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
29. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 17/12/17 10:00    
30. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 17/12/17 10:00    
31. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ – A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 17/12/17 10:00    
32. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 17/12/17 12:30    
33. ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 17/12/17 12:30

 

 

Απόφαση Επιτροπής Υποδομών

Η Επιτροπή Διοργάνωσης Πρωταθλημάτων Υποδομών, αφού έλαβε υπόψη της  το ανακριτικό υλικό που συγκεντρώθηκε σε βάρος των σωματείων (Εφηβικού) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ& ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ καθώς επίσης τις έγγραφες απολογίες και των δύο σωματείων και επειδή κρίνει ότι υπέπεσαν στα  αποδιδόμενα σε αυτά παραπτώματα κατά την διάρκεια του  αγώνα  Εφηβικού Πρωταθλήματος ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ που έγινε στο γήπεδο ΑΓΕΤ  ΧΑΡΑΥΓΗΣ  στις 2/12/2017 και που είχαν ως αποτέλεσμα την διακοπή του στο  39΄ λόγω της εισόδου φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο:

  ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ

α) Θεωρεί υπαίτια και τα δύο σωματεία, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ &  ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ  για την διακοπή του  εν λόγω αγώνα (παράβαση των άρθρων 14 & 15 παρ.4 του  Πειθαρχικού Κώδικα Ε.Π.Ο.).

β) Δεν κατακυρώνει τον αγώνα σε κανένα από τα δύο σωματεία ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ & ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ)

γ) Επιβάλλει  ποινή αποκλεισμού από τους αγώνες  Εφηβικού Πρωταθλήματος  για μία (1) αγωνιστική ημέρα στα σωματεία ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ& ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ  και χρηματική ποινή από 50€ στο καθένα (άρθρο 15 παρ. α., γ. του Πειθ. Κώδικα ΕΠΟ).

 

Related posts

Οι διαιτητές και οι παρατηρητές στα ματς του Σαββατοκύριακου 30/9 και 1/10 στον Πειραιά

Abola Team 3

ΕΠΣ Πειραιά: Τα σημερινά (9/2) αποτελέσματα

Nάσος Φακίδης

Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ κ. Κώστας Χολέβας

Ρένος Γιαμπουράς