13.7 C
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Σαρωτικός ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 5-0 τον Θησέα Νέας Μάκρης

Σαρωτικός εμφανίστηκε ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου.

Σε ένα ευχάριστο απόγευμα εξελίχτηκε για τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου η αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής Α’ κατηγορίας Ανδρών ΕΠΣΑΝΑ με αντίπαλο το Θησέα Νέας Μάκρης στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίου Στεφάνου τόσο για την ίδια την ομάδα αλλά και για τους φιλάθλους που παρακολούθησαν ένα πλούσιο σε σκορ και φάσεις θέαμα. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 3-0 με δύο γκόλ του Ζουρούδη (κεφαλιά από κόρνερ και πέναλτι) και Παπιδάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έκοψε λίγο ταχύτητα και είχαμε μερικές φάσεις και στα καρέ του Dogotari του Αγίου Στεφάνου που χρειάστηκε να επέμβει αποτελεσματικά. Όμως η πολύ καλή απόδοση διατηρήθηκε και φυσιολογικά ήρθαν τα άλλα δύο γκολ με τους Μπούμπα και Ντουντίγια για το τελικό 5-0.