19.3 C
16 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΠ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Στο 91′ ο Αμπελακιακός «λύγισε» 1-0 τον Ήφαιστο

Με γκολ του Κοκλιώτη στο ορώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι νησιώτες υπέτξαν 1-0 τους «ερυθροκίτρινους και παρέμειναν ακλόνητοι στην κορυφή του δευτέρου ομίλου της Α ‘ Κατηγορίας.

Την ξέφρενη πορεία του στον δεύτερο όμιλο της Α’ Κατηγορίας συνέχισε απτόητος ο Αμπελακιακός.

Οι νησιώτες επιβλήθηκαν δύσκολα 1-0 του Ηφαίστου στο Αμπελάκι κι ολοκλήρωσαν με τον ιδναικότερο τρόπο τις υποχρεώσεις τους για το 2017, παραμένοντας ακλόνητοι στην κορυφή με 34 πόντους.

Το γκολ, που έκρινε την αναμέτρηση, σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθιυστερήσεων με κοντινή προβολή του Τσαγκάρη, έπειτα από κεφαλιά του Κοκλιώτη στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 72’ όταν ο Γεωργόπουλος απέκρουσε το σουτ του Σελμανάι από τα εντεκα βήματα.

Διαιτήτευσε ο Κακριδής.

Αμπελακιακός: Καρνέσης, Κουσουρής, Λιάτος, Θοεδοσίου, Χαλούλος, Σβούλδας, Τσαγκάρης, Μπούτσης, Σταφσουλάι (88’ Ζώτο), Σελμανάι (77’ Κοκλιώτης), Τρικαμηνάς.

Ήφαιστος: Γεωργόπουλος, Παπδάτος, Κεσανίδης, Τουρουντζής, Γκογκομήτρος, Πήττας, Σιδηρόπουλος, Σβόλης, Μαναριώτης, Καρακασίδης, Μυλωνάς.