24.2 C
24 Απριλίου, 2024

Ερμιονίδα-Αιολικός 1-1

Ο Αιολικός αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 στην έδρα της Ένωσης Ερμιονίδας, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 12ης Αγωνιστικής στον 7ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Ο αγώνας ήταν αρκετά δύσκολος εξαρχής για τους Μυτιληνιούς, που δεν τα παράτησαν παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Η ομάδα της Μυτιλήνης δεν ήταν καλή στο πρώτο 45λεπτο, παίζοντας άνευρα από το ξεκίνημα. Την ίδια ώρα όμως δεν ένιωθε και απειλή από τους γηπεδούχους πηγαίνοντας με το ισόπαλο 0-0 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, ο Κώστας Ψυρόπουλος ανακάτεψε την τράπουλα και ο Αιολικός έγινε πιο δραστήριος. Στο 69′ ωστόσο βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Τρέσα, που έβαλε μπροστά τoυς γηπεδούχους.

Η απάντηση του Αιολικού ήταν όμως άμεση και στο 71′ ήρθε η ισοφάριση από τον νεοαποκτηθέντα Θέμη Ποτουρίδη, σε μια γρήγορη αντεπίθεση που κατέληξε σε γκολ για το 1-1.

Στα επόμενα λεπτά ο Αιολικός προσπάθησε να φτάσει και σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ο Χρήστου απώλεσε την καλύτερη ευκαιρία στο 87′ με το 1-1 να μένει ως το τέλος.

Πηγή: sportlesvos