23 Απριλίου, 2024
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 Ιεράπετρα και Ηρόδοτος

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν ΟΦ Ιεράπετρας και Ηρόδοτος, με σκορ 1-1.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας κατάφερε να πάρει προβάδισμα με τον νέο του μεταγραφικό απόκτημα, Βαγγέλη Μπιταξή, στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το παιχνίδι στα ίσια έφερε ο Ετόφ με προβολή στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του ΟΦΙ είχε την υπεροχή, κατάφερε να πιέσει ψηλά τον Ηρόδοτο, και εν τέλει να πάρει προβάδισμα στο 45’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου. Ο Μπιταξής βρέθηκε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος ο Ηρόδοτος μπήκε πιο δυνατά, κατάφερε να κλείσει τον ΟΦΙ στην περιοχή του, και εν τέλει να φέρει το απιχνίδι στα ίσια με τον Ετόφ. Συγκεκριμένα ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε κόρνερ και ο Ετόφ με προβολή μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 1-1.

Το φίλμ του αγώνα:

7’κόρνερ του Παπαδόπουλου, απομακρύνει ο Κασμερίδης, με κεφαλιά ο Κορέτα από κοντά, τελικά απομακρύνει ο Μπαλάφας πάνω στη γραμμή.

11’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, συνωστισμός στην περιοχή, ο Μίγγας σουτάρει από πολύ κοντά, η μπάλα περνάει κόρνερ.

17’ Σουτ του Μελισσόπουλου μέσα απ΄την περιοχή, η μπάλα πέρασε κόρνερ.

22’ Σέντρα παράλληλη του Πηγιάκη από την αριστερή πλευρά, ο κασμερίδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

25’ Σουτ του Παπαδόπουλου από μακριά, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κασμερίδη.

28’ Κάθετη μπαλιά Παπαδόπουλου στον Κορέτα, ο δεύτερος κόβεται από τον Κανδηλάκη.

41’ εκτ’έλεση φάουλ του Παπαδόπουλου από το ημικύκλιο της περιοχής, απευθείας,

46’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου κοντά στο κόρνερ, ο Μπιταξής με κεφαλιά κάνει το 1-0.

51’ Εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη με σέντρα, η μπάλα πέρασε ξυστά από το κάθετο δοκάρι του Πρίφτη.

71’ Εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη, ο Ετόφ με προβολή έκανε το 1-1.

80’ Σουτ του Κανδηλάκη, ο Πρίστης μπλοκάρει εύκολα.

85’ Καρατζάογλου θέλησε να κρεμάσει τον Πρίφτη, όμως ο έμπειρος κίπερ απομάκρυνε σ ε κόρνερ.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Πυθαρούλης, Μίγγας, Τζελέπης, Μπιταξής, Καραγιάννης, Ουζούνογλου(77’ Λιλάι), Ντιατά, Παπαδόπουλος, Κορέτα(90’+2’ Χρυσοφάκης).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κασμερίδης, Μπαλάφας, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Μπάμπης, Φουκαράκης(60’ Γαρεφαλάκης), Ντάνιελ, Φραγκουλάκης, Μωραϊτης(84’ Καρατζάογλου), Ετόφ, Μελισόπουλος.