29.7 C
Αθήνα
Σεπτέμβριος 20, 2021
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (21/1) και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής

Στους αγώνες της Κυριακής (21/1) και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

1ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

ΑΕ Διδυμότειχου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-0 

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Νέστος Χρυσούπολης 0-0 

Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 

Όρφεας Ξάνθης-Αετός Ορφάνου 2-4 

Ελπίδα Σκουτάρεως-Άρης Αβάτου 2-1 

Δόξα Προσκυνητών-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-1 

 

2ος όμιλος – 20η αγωνιστική 

ΑΕ Καρίτσας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-1 

ΑΟ Καρδίας-Μακεδονικός 1-1 

Εδεσσαϊκός-Αγροτικός Αστέρας 1-0 

Κιλκισιακός-Νάουσα 3-1 

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-1 

ΑΠΕ Λαγκαδά-Αλμωπός Αριδαίας 1-2 

Ηρακλής-Πιερικός 5-0 

Ρεπό: Καμπανιακός 

 

3ος όμιλος – 16η αγωνιστική 

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Λευκίμμης 

Ερμής Αμυνταίου-Θεσπρωτός 1-1 

Νέος Αμφίλοχος-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-0 

Πανλευκάδιος-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0 

Εθνικός Φιλιππιάδας-Καστοριά 4-0 

Αστέρας Παραποτάμου-Μακεδονικός Φούφα 0-3 

Ρεπό: Δόξα Κρανούλας 

 

4ος όμιλος – 16η αγωνιστική 

Θήβα-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 

Αλμυρός-ΑΠΟΚ Βελούχι 5-1 

Αχιλλέας Φαρσάλων-Νίκη Βόλου 0-2 

ΑΟ Σελλάνων-ΝΠΣ Βόλος 0-1 

Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιτέας 0-0 

Ρήγας Φεραίος-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1 

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου 

 

5ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

Λεωνίδιο-Παλληξουριακός 1-1 

Αχαϊκή-Ζάκυνθος 3-1 

Τσικλητήρας Πύλου-Διαγόρας Βραχνέικων 0-2 

Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΑΟ Βάρδας 4-0 

Αστέρας Αμαλιάδας-Παναρκαδικός 2-2 

Καλαμάτα-Πανηλειακός 0-0 

 

6ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

Προοδευτική-Διαγόρας 0-0 

Εθνικός-Ιωνικός 1-0 

Ασπρόπυργος-ΑΟ Ζευγολατιού 2-0 

Κερατσίνι-ΑΟ Λουτράκι 1-0 

Ρόδος-Ιάλυσος (17:00) 

Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου 

 

7ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

Πανθηραϊκός-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 1-0 

Ταμυναϊκός-Ερμής Κιβερίου 1-2 

Αιολικός-Χαλκίδα 2-1 

Τριγλία Ραφήνας-Ερμιονίδα 0-0 

Αήττητος Σπάτων-Θύελλα Ραφήνας 1-1 

Ρεπό: Παναργειακός 

 

8ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

Ηρόδοτος-Ηλυσιακός 2-0 

Άγιος Ιερόθεος-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1 

ΑΟ Παλαιόχωρας-ΑΕ Μυλοπόταμου 1-0 

Αιγάλεω-Ατσαλένιος 3-1 

Κηφισιά-Φωστήρας 2-1 

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

Related posts

Άνοδο στην Football League ζητούν οι δευτεραθλητές της Γ’ Εθνικής-Φαίνεται να ανοίγει ο δρόμος της ανόδου και για τους δευτεραθλητές στις μεγάλες ΕΠΣ

Abola Team 3

Με τις κόρες του και με την Κούπα του Πρωταθλητή φωτογραφήθηκε ο ισχυρός άνδρας της διοίκησης του Αήττητου Σπάτων Νίκος Κατσιγιάννης

Abola Team 3

Επέστρεψε δυνατά στις νίκες ο Εθνικός, 2-0 τον Ιάλυσο

Abola Team 2