23.7 C
ΕΠΣΔΑ

Ο Ηρακλής Ελευσίνας 5-1 εκτός τον Πυρρίχιο

Άστραψε και βρόντηξε ο Ηρακλής Ελευσίνας που σάρωσε εκτός τον Πυρρίχιο Ασπροπύργου με σκορ 1-5.

Η ομάδα του Ασπροπύργου μάλιστα ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 4ο μόλις λεπτό με τον Σότα αλλά εκείνη της Ελευσίνας ισοφάρισε αρχικά με τον Τσεβά στο 36’ και πήρε το προβάδισμα στο 50’ με τον Μουράτι, ο οποίος ολοκλήρωσε την ανατροπή. Ο Κατσάφαρος δέκα λεπτά μετά (60’) σημείωσε το 3-1 με τον Γεωργιάδη να πετυχαίνει δύο ακόμα γκολ (66’, 76’) και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, με το οποίο ο Ηρακλής πέρασε στην τρίτη θέση, έχοντας ένα ματς περισσότερο από τον Ακράτητο που αγωνίζεται την Κυριακή (28/1).

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: Στεφανίδης, Πιπερίδης Ι. (58’ Ερμπαλίδης), Μέρκας, Κέλι, Παντελής (76’ Τσούρλας), Βασιλειάδης, Πιπερίδης Γ., Αποστολόπουλος (85’ Πιραχταρίδης), Σότα, Συμεωνίδης (68’ Μαυράκης), Παπαδόπουλος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τσακιλτζίδης, Πατσιονίδης Β., Κάτσος, Σκαμαντζούρας, Πατσιονίδης Κ., Πέππας (75’ Κλαδάς), Μουράτι, Κόρμαλης (80’ Ζαμπέτας), Κατσάφαρος (65’ Γκόρος), Γεωργιάδης, Τσεβάς (72’ Λάμπρου)