16 C
Αθήνα
Οκτώβριος 31, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (3 και 4/2) στον Πειραιά και η ενημέρωση της Ένωσης για τις μεταγραφές, τις διεθνείς μεταγραφές και τις υποσχετικές και για τις ποινές σε παίκτες και παράγοντες

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (3 και 4/2) στον Πειραιά έχει ως εξής:

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 03/02/18 15:30    
2. ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 04/02/18 12:00    
3. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 04/02/18 13:00    
4. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 04/02/18 15:30    
5. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 04/02/18 15:30    
6. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 04/02/18 15:30    
7. ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 04/02/18 15:30    
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΚΑΡΑΒΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 03/02/18 15:30    
9. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 03/02/18 15:30    
10. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Σάββατο 03/02/18 15:30    
11. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 04/02/18 13:00    
12. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 04/02/18 15:30    
13. ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 04/02/18 15:30    
14. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 04/02/18 15:30    
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
15. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 03/02/18 15:30    
16. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 03/02/18 15:30    
17. ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 04/02/18 10:30    
18. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 04/02/18 13:00    
19. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 04/02/18 13:00    
20. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 04/02/18 13:00    
21. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 04/02/18 15:30    
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
22. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 03/02/18 15:30    
23. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ – ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 03/02/18 15:30    
24. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΘΗΣΕΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 03/02/18 16:00    
25. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 04/02/18 10:30    
26. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 04/02/18 10:30    
27. Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Κυριακή 04/02/18 15:30    
28. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 04/02/18 15:30    
Γ Κατηγορία
(16η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
29. ΑΣ ΚΩΦΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 03/02/18 15:30    
30. ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 04/02/18 10:30    
31. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 04/02/18 12:45    
32. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 04/02/18 13:00    
33. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 04/02/18 15:30

Επίσης, σε ανακοίνωσή της η Ένωση Πειραιά σχετικά με τις μεταγραφές, διεθνείς μεταγραφές και υποσχετικές αλλά και για τις ποινές σε παίκτες και παράγοντες αναφέρει:

 

Η Ε.Π.Σ. Πειραιά ενημερώνει ότι αύριο Τετάρτη 31.1.2018 είναι η καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών για ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ, ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ και ΥΠΟΣΧΕΤΙΚΕΣ (ΔΑΝΕΙΣΜΟΙ).

 

Η Γραμματεία θα δέχεται τις σχετικές αιτήσεις μεταβολών μέχρι και τις 15:00.

 

 

 

Ποινές Ποδοσφαιριστών

 

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 27&28.1.2018, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε ποδοσφαιριστές σωματείων ως εξής:

 

ΧΑΙΡΕΤΑΣ Δ. ΑΜΦΙΑΛΗ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 29.1.2018.

 

GJOKA J. ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 29.1.2018.

 

ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Γ. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Α. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΤΣΕΚΕΡΗΣ Π. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 29.1.2018.

 

ΓΚΑΝΙΔΗΣ Σ. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΒΕΡΕΣΟΓΛΟΥ Χ. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΡΙΚΟΥΝΟΒ Μ. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 29.1.2018.

 

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ Θ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  ΟΚΤΩ (8) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 70€

 

ΤΑΤΑΜΑΝΙΔΗΣ Ν. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΝΟΜΙΚΟΣ Μ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Σ. ΣΠΙΘΑ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΣΕΚΑ Α. ΣΠΙΘΑ  ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

 

ALUSHI A. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 28.1.2018.

 

ΑΛΟΥΣΗ Κ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ  ΕΞΙ (6) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 60€

 

ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ Α.  ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ  ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

 

ΜΑΥΡΕΛΗΣ Ν. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΜΕΞΗΣ Χ. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

 

ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ Π. ΠΗΓΑΣΟΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΜΠΑΚΑΣ Ε. ΠΗΓΑΣΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

*Στο σωματείο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ επιβάλλεται αυτοδίκαια χρηματική ποινή  πενήντα (50) ευρώ, άρθρο 16 παρ. 2 του Πειθαρχικού Κώδικα (κακή συμπεριφορά ομάδας όταν κατά την διάρκεια ενός αγώνα αποβάλλονται τρείς( 3) ποδοσφαιριστές).

 

 

 

Ποινές Αξιωματούχων Σωματείων

 

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 27&28.1.2018, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε αξιωματούχους σωματείων ως εξής:

 

ΖΑΧΑΡΟΓΛΟΥ Κ. (εκπρόσωπος ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ) ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗΣ Χ. (β’ προπονητής ΝΕΟΥ ΙΚΟΝΙΟΥ) ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΚΡΙΜΙΖΑΣ Κ. (προπονητής ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ) ΤΡΕΙΣ (3) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 30€

 

ΜΟΛΑΚΑΣ Φ. (εκπρόσωπος ΣΠΙΘΑΣ) ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 28.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Ι. (εκπρόσωπος ΠΗΓΑΣΟΥ) ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 29.1.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

 

Related posts

Οι διαιτητές και οι παρατηρητές στα εξ’ αναβολής ματς της Τετάρτης (29/11) στον Πειραιά και το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (2 και 3/12)

Abola Team 3

Τα αποτελέσματα στα σημερινά (Σάββατο 18/11) παιχνίδια στον Πειραιά

Abola Team 3

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Στον τελικό ο Εθνικός

Nάσος Φακίδης