20.8 C

Μοιρασιά με ένταση στον Μυλοπόταμο!: Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕ Μυλοποτάμου-Φωστήρας

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε σχεδόν όλα… ΑΕ Μυλοποτάμου και Φωστήρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Είκοσι λεπτά καθυστέρησε η έναρξη της αναμέτρησης, με τον Φωστήρα να αρνείται  την είσοδο στο γήπεδο. Στις 15.20 όταν και ξεκίνησε η αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς και στο 52’ ευτύχησε να προηγηθεί με τον Βαρούχα. Η μία κλασική ευκαιρία διαδεχόταν η μία την άλλη, αλλά οι παίκτες του Γιώργου Κόλτζου δεν κατάφερναν να «καθαρίσουν» την υπόθεση νίκη. Τελικά στο 89’ ο Καλογιάννης τους τιμώρησε για το τελικό 1-1.

Αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης, οι φίλαθλοι της ΑΕΜ επικαλούμενοι πρόκληση του Σκάρου, εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στην αποστολή του Φωστήρα.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

22’ Ζητεί πέναλτι η ΑΕΜ σε ανατροπή του Ρηγάκη από τον Παπαδόπουλο. Στην εξέλιξη σουτ του Βαρούχα, εκτός εστίας ο Παπαδόπουλος, σώζει πάνω στην εστία ο Διαμαντόπουλος.

27’ Σέντρα Καλογιάννη πλασέ Α. Κωνσταντινίδη, σώζει ο Κελαϊδής.

28΄’ Τετ α τετ του Ρηγάκη σώζει με τα πόδια ο Παπαδόπουλος.

36’ Μπαλιά του Α. Κωνσταντινίδης, ο Σιμώσης σουτάρει και διώχνει σε κόρνερ ο Κελαϊδής.

38’ Σέντρα του Μυρθιανού σουτ του Βιτώρου άουτ.

46’ Κόρνερ του Κιάσσου κεφαλιά του Μποτωνάκη άουτ.

48’ Σουτ του Βιτώρου άουτ.

52’ Πλάγιο του Πιτσώκου, κεφαλιά του Ξαγοράρη ο Βαρούχας μέσα στην περιοχή κοντρόλ και σουτ 1-0.

60’ Αντεπίθεση της ΑΕΜ ο Ξαγοράρης στρώνει του Βαρούχα άουτ.

65’ Μπαλιά του Δροσάκη τετ α τετ ο Ρηγάκης ελάχιστα άουτ.

70’ Μπαλιά του Δελήμπαση τε α τετ ο Ρηγάκης διώχνει με τα πόδια ο Παπαδόπουλος.

73’ Φάουλ του Κιάσσου διώχνει στη γωνία του ο Παπαδόπουλος.

89’ Βαθειά μπαλιά από την άμυνα του Φωστήρα στην άμυνα της ΑΕΜ, ο Πιτσώκος έκανε λάθος διώξιμο, η μπάλα στρώθηκε στον Καλλογιάννη για το 1-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σωφηριάδης, Πάγκαλος, Καφεσάκης.

ΑΕΜ (Γιώργος Κόλτζος): Κελαϊδής, Μυρθιανός (50’ Δροσκάκης), Πιτσώκος, Μποτωνάκης, Κιάσσος, Σηφάκης, Ξαγοράρης, Ρηγάκης, Δελήμπασης, Βιτώρος (74’ Μάστορας), Βερούχας (86’ Μερτίρι).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Πάρης Ανδράλας): Παπαδόπουλος, Χουστουλάκης (52’ Στρίνγκας), Πρίκας, Διαμαντόπουλος (74’ Μανδήλης), Τσώνης, Θ. Κωνσταντινίδης, Α Κωνσταντινίδης (61’ Ζαγοριανός), Σκάρος, Σιμώσης, Καλογιάννης (90+ Πίσσας), Παπανικολάου.

Πηγή: rethymnosports