21.5 C

Στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε ο Ιάλυσος, 3-0 το Ζευγολατιό

Εντυπωσιακός στο β’ ημίχρονο ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος κέρδισε άνετα τον Α.Ο. Ζευγολατιού με 3-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι ”ερυθροκίτρινοι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο στο β’ ημίχρονο κατάφεραν να ”ξεκλειδώσουν” την άμυνα των γηπεδούχων και να πάρουν άνετα τη νίκη απέναντι στους ουραγούς γηπεδούχους, που δεν έχουν… βαθμό στο πρωτάθλημα.

Με τη νίκη αυτή, ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (ό Σάκης Τερζής έχει 4/4 στον πάγκο της ομάδας) παραμένει ”ζωντανός” στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης και έκανε το καθήκον του στο Ζευγολατιό. Το σκορ άνοιξε στο 60ο λεπτό ο Μανθάνο (0-1), ενώ ο Δελαπόρτας έκανε το 0-2 με κεφαλιά στο 72′. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα και συγκεκριμένα στο 83′, με αυτογκόλ διαμορφώθηκε το τελικό 0-3 για τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, ο οποίος είχε εξαιρετική παρουσία στο β’ ημίχρονο.

AO Ζευγολατιού: Ντάσης, Κουτσουμπέλας, Βαρδινιώτης, Σούλι, Πολυδωρόπουλος, Βελέντζας, Καλλίρης Αλ., Καλλίρης Α., Σπαντίγια, Σπέτσι, Καραγκούνης.

Ιάλυσος: Aνδρούτσος, Σταυλάς, Τσούπρος, Σταθάκης, Ρεκλείτης, Κόλα, Δήμας, Δελαπόρτας, Μπεγκλετσής, Μανθάνο, Βλάχος.

Πηγή: 12sports