24.8 C
Αθήνα
Αύγουστος 10, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (10 και 11/2) στον Πειραιά και η ανακοίνωση της Ένωσης για τους επαναληπτικούς ημιτελικούς του Κυπέλλου (7/2) μαζί με τους διαιτητές και παρατηρητές και οι ποινές σε παίκτες και παράγοντες

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (10 και 11/2) στον Πειραιά μαζί με τους διαιτητές και παρατηρητές για τους επαναληπτικούς ημιτελικούς (7/2) του Κυπέλλου έχουν ως εξής:

 

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 10/02/18 15:30    
2. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 11/02/18 12:30    
3. ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 11/02/18 13:00    
4. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 11/02/18 15:30    
5. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 11/02/18 15:30    
6. ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30    
7. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30    
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 10/02/18 15:30    
9. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 10/02/18 16:00    
10. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 10/02/18 16:00    
11. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 11/02/18 13:00    
12. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30    
13. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 11/02/18 15:30    
14. ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩ Κυριακή 11/02/18 15:30    
Κύπελλο Ερασιτεχνών Πειραιά 2017-2018
(6η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
15. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (4ος Διαιτητής: ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ. – β Παρατηρητής: ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ Α.) ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Τετάρτη 07/02/18 15:00 ΚΑΚΡΙΔΗΣ Ι., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)  
16. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (4ος Διαιτητής: ΛΕΜΠΕΣΗΣ Π. – β Παρατηρητής: ΤΣΕΒΑΣ Σ.) ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Τετάρτη 07/02/18 15:15 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΣΕΦΕΡΗΣ Δ., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)  
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
17. ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 10/02/18 15:30    
18. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30    
19. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 11/02/18 10:30    
20. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 11/02/18 13:00    
21. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 11/02/18 13:00    
22. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 11/02/18 15:30    
23. ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 11/02/18 15:30    
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
24. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 10/02/18 15:30    
25. ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 10/02/18 15:30    
26. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 10/02/18 15:30    
27. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 11/02/18 10:30    
28. ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 11/02/18 11:00    
29. ΘΗΣΕΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 11/02/18 13:00    
30. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30    
Γ Κατηγορία
(17η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
31. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30    
32. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 11/02/18 10:30    
33. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 11/02/18 10:45    
34. ΑΣ ΚΩΦΩΝ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 11/02/18 13:00    
35. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 11/02/18 15:30

 

 

Επίσης σε ανακοίνωσή της η ΕΠΣ Πειραιά για τους αυριανούς (Τετάρτη 7/2) επαναληπτικούς αγώνες της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου μαζί με τις ποινές σε παίκτες και παράγοντες αναφέρει τα εξής:

Για τους αυριανούς επαναληπτικούς αγώνες της Ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου Πειραιά «Γ. ΓΚΑΜΙΛΗΣ» ΚΑΡΑΒΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ & ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, η Ε.Π.Σ. Πειραιά έχει λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα, ενώ έχουν προβλεφθεί και αστυνομικά μέτρα τάξης

 

Στο γήπεδο Αμπελακίων θα υπάρχει ξεχωριστή είσοδος για τους φιλάθλους του ΕΘΝΙΚΟΥ, ενώ στο γήπεδο Ρέντη για τον αγώνα ΚΑΡΑΒΑΣ- ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, οι φίλαθλοι του ΕΡΜΗ θα φιλοξενηθούν στο μπροστινό μέρος της εξέδρας (πλευρά προς αποδυτήρια) ενώ οι φίλαθλοι του ΚΑΡΑΒΑ θα φιλοξενηθούν στο κομμάτι της εξέδρας προς την πλευρά της Αθήνας.

 

 

 

Ποινές Ποδοσφαιριστών

 

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 3&4.2.2018, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε ποδοσφαιριστές σωματείων ως εξής:

 

SHISHKOV N. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΚΟΛΟΦΩΤΗΣ Η. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΛΑΟΥΤΑΡΗΣ Ν. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΜΠΑΜΙΧΑ Μ. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΔΑΝΑΣΗΣ Π. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΚΟΜΗΣ Α. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΠΗΤΤΑΣ Χ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΨΥΛΛΑΚΗΣ Ι. ΗΦΑΙΣΤΟΣ  ΤΡΕΙΣ (3) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΘΩΜΑΣ Ε. ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΗΛΙΑΔΗΣ Κ. ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΤΕΡΟΛΛΗΣ Μ. ΚΑΡΑΒΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 4.2.2018.

 

ΑΓΓΟΣ Γ. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΠΑΡΘΕΝΗΣ Σ. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 5.2.2018.

 

ΣΟΜΠΟΝΗΣ Γ. ΠΗΓΑΣΟΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 5.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

 

 

Ποινές αξιωματούχων σωματείων

 

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 3&4.2.2018, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε αξιωματούχους σωματείων ως εξής:

 

ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ Γ. – προπονητής ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΥ – (αγώνας ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ    της 4/02/2018) για εξυβριστική συμπεριφορά  επιβάλλεται  ποινή  δύο (2)  αγωνιστικών  ημερών και χρηματική ποινή 20 ευρώ (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

Related posts

Φιλικός αγώνας ΑΕ Μοσχάτου – ΑΟ Περιστερίου

Ρένος Γιαμπουράς

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 1ο τουρνουά στη Λίμνη Πλαστήρα της MEGASPORT-Συμμετείχαν μεταξύ άλλων οι Ακαδημίες και Σχολές Ολυμπιακού Θεσσαλονίκης: Γράφει η Βασιλική Νικολάκου (Όλο το ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Abola Team 3

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (27/5) στα ματς του Πειραιά

Abola Team 3