20.8 C

Η Παλαιόχωρα 2-0 τον Αγ. Ιερόθεο

Γερά πλέον “πατά” στην Γ’ Εθνική η Παλαιόχωρα, η οποία φαίνεται να κάνει το μεγάλο στόχο της παραμονής, πραγματικότητα.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη μετά από ένα εξαιρετικό β’ ημίχρονο κατάφερε να κερδίσει με σκορ 2-0 στην Κάντανο τον Αγ. Ιερόθεο φτάνοντας έτσι στo τρίτo της νικηφόρο αποτέλεσμα στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Η χανιώτικη ομάδα έπαιξε πολύ αποφασιστικά στο β’ μέρος και κατάφερε να φτάσει στα γκολ, αρχικά με τον Δρακάκη που σημείωσε το 1-0 στο 62′ και στη συνέχεια με τον Κερμενίδη που κλείδωσε τη νίκη στο 75′. Σίγουρα, καθοριστικό γεγονός για την εξέλιξη του ματς ήταν η αποβολή του Τσαρκάνι για τον Αγ. Ιερόθεο για εξύβριση στο 69ο λεπτό.

Σε κάθε περίπτωση, η Παλαιόχωρα φτάνει τους 20 βαθμούς και πλέον “κρατά” στα χέρια της την παραμονή.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1′ Πραγματοποιείται παράλληλη σέντρα προς την περιοχή του Αγ. Ιερόθεου, την τελευταία στιγμή προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Μαντζώρος.

36′ Ο Γκούτσουλας βρίσκεται σε καλή θέση, αλλά σουτάρει άστοχα

40′ Κεφαλιά από καλή θέση για τον Κράσι, ο Πονηρός μπλοκάρει.

41′ Ο Δρακάκης φεύγει μόνος στην πλάτη της άμυνας του Αγ. Ιερόθεου, ολιγωρεί όμως και στη συνέχεια κόβεται.

44′ Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Δρακάκη, αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

45′ Ο Τσαρκάνι δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ, η μπάλα περνά ελάχιστα έξω από τα δοκάρια της εστίας της Παλαιόχωρας.

56′ Δυνατό σουτ από τον Προβατίδη, η μπάλα φεύγει άουτ.

59′ Ο Δρακάκης βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ με τον Σιδεράκη, με τον τερματοφύλακα του Αγ. Ιερόθεου να εξουδετερώνει σε κόρνερ.

61′ Ο Κασάπης πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ.

62′ (1-0) Αντεπίθεση για την Παλαιόχωρα, με τον Δρακάκη να γίνεται τελικός αποδέκτης της μπάλας και να ανοίγει το σκορ.

69′ Αποβολή στον Τσαρκάνι για εξύβριση.

75′ (2-0) Προσπάθεια από τον Κερμενίδη που μπαίνει μέσα στην περιοχή και με φοβερό σουτ στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

87′ Σουτ από τον Δρακάκη μπλοκάρει ο Σιδεράκης.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

Βοηθοί: Κοκμοτός (Ρεθύμνου) – Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου).

Κίτρινες κάρτες: Μανουσάκης Δ. (69′), Δρακάκης (90′)

Κόκκινη κάρτα: Τσαρκάνι (69′)

Παλαιόχωρα (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Πονηρός, Καζαντζίδης, Σαμαράς, Παπαδόπουλος, Θεοδωράκης, Μανουσάκης Αντ., Λάσπατζης, Κερμενίδης (83′ Κοντογιάννης), Δρακάκης (90’+3′ Ρουσάκης), Μανουσάκης Δ. (90′ Μερίνα Σίλβα), Προβατίδης (77′ Βργκοτς)

Αγιος Ιερόθεος (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Σιδεράκης, Πολίτης (68′ Νιζάμης), Ρόππας (55′ λ.τρ. Κασάπης), Μαντζώρος, Τσατσαρής, Σιμιτσής, Μανδαμαδιώτης, Γκούτσουλας, Κράσι, Αργυρίου, Τσαρκάνι

Πηγή: athlitiko