12.8 C

Άλωσε την Σπάρτη και πέρασε δεύτερος ο ΟΦΗ στην Football League!

Σαρωτικός ήταν ο ΟΦΗ στην Σπάρτη επικρατώντας με 0-3 με πρωταγωνιστή τον Μάνο που σκόρερ δις ενώ ο Μαχαίρας είχε «ανοίξει» το σκορ. Μόνη στην δεύτερη θέση η Κρητική ομάδα μετά την ήττα της Παναχαϊκής από τον Αιγινιακό (0-1).

Αρχοντικό πέρασμα του ΟΦΗ από την Σπάρτη με 0-3 με δύο γκολ του Μάνου και ένα του Μαχαίρα Σπάρτη για την 17η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Μόνη στην δεύτερη θέση η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου μετά την ήττα της Παναχαϊκής από τον Αιγινιακό (0-1).

Το σκόρ «άνοιξε» ο Μαχαίρας στο 19′ με φοβερό μακρινό σουτ στο παραθυράκι του Γιακουμή μετά από φάουλ που του στρώθηκε η μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο την μπαγκέτα πήρε ο Μάνος που σκόραρε δύο φορές στο 67′ και το 82′.

Λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει το ματς είχαμε μία αναγκαστική αλλαγή καθώς ο Ανέστης Νάστος έφυγε από το γήπεδο εσπευσμένα λόγω του οτι η σύζυγος του γεννάει και την θέση του πήρε ο Δημήτρης Μαχαίρας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αντωνίου (Αθηνών) με βοηθούς υου Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας) και Γκοτσόπουλο (Αχαΐας).