23.2 C
16 Απριλίου, 2024

Ο Άρης 4-1 εκτός τον Αιγινιακό στην Football League

Νέα νίκη για τον Άρη. Οι κίτρινοι έφτασαν τα έξι σερί τρίποντα περνώντας άνετα από την έδρα του Αιγινιακού με σκορ 4-1.

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Σπανού είχε «αγκαλιάσει» τη νίκη. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 13ο λεπτό ο Πλατέλλας πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το «τρίποντο» καθάρισε στο 64’ όταν ο Παυλίδης πήρε την πάσα του Μουνίμ κι έκανε το 3-0. Στο 70’ ο Διαμαντόπουλος συνεργάστηκε άψογα με τον Ντούνη και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 4-0. Λίγο πριν το τέλος (85’) ο Ζούρκος μείωσε για τους γηπεδούχους και διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Τοπαλίδης (68? Ζούρκος), Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πετρούσης (57? Χότζιτς), Πολύζος (46? Ανδρικόπουλος), Αντωνιάδης, Γκατσολάρι, Σοφιάνης, Πέριτς, Παπαδόπουλος.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Μουμίν, Ιντζόγλου, Πλατέλλας (65? Μιλούνοβιτς), Πασάς (36? Ντούνης), Διαμαντόπουλος, Παυλίδης (76? Νίκιτς)