20.2 C
23 Απριλίου, 2024

Νίκη με ανατροπή για τον ΟΦ Ιεράπετρας, 2-1 τον Ερμή Ζωνιανών

Ένα πολύτιμο τρίποντο πανηγύρισε ο ΟΦ Ιεράπετρας, όπου και επικράτησε με 2-1 του Ερμή Ζωνιανών.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, όμως μόνο ο Ερμής κατάφερε να βρει δίχτυα και να πάρει προβάδισμα με τον Ηλιόπουλο. Συγκεκριμένα, στο 19ο λεπτό ο Ακαζού εκτέλεσε φάουλ, ο Ηλιόπουλος ξεχάστηκε από τους αμυντικούς των «ασπρόμαυρων» και με προβολή έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχροο ο ΟΦΙ είχε την απόλυτη υπεροχή στοναγωνιστικό χώρο όπου και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0. Συγκεκριμένα ο Παπαδόπουλος κέρδισε φάουλ σε πολύ καλό σημείο και το εκτέλεσε ο ίδιος, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια στο 52’. Ένα λεπτό νωρίτερα είχε σκοράρει και ο Κορέτα, όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Μπλέντι, όπου έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Παπαδόπουλο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε φάουλ, είδε τον Μπλέντι που κινήθηκε έξυπνα στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 2-1.

Το φιλμ του αγώνα:

1’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Κορέτα έπιασε την κεφαλιά όμως ο Ανδρεαδάκης μπλόκαρε.

5’ Σέντρα-σουτ του Σκουτέλη από την αριστερή πλευρά, ο Πρίφτης μπλοκάρει.

11’ Σέντρα του Καραγιάννη από τη δεξιά πλευρά, ο Ντιατά έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

13’ Εκτέλεση κόρνερ του Ουζούνογλου, ο Μπιταξής έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

16’ Σουτ του Σταθόγλου εκτός περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Πρίφτης.

19’ Εκτέλεση φάουλ του Ακαζού, ο Ηλιόπουλος ξέφυγε από τα μαρκαρίσματα και έκανε το 0-1.

22’ Εκτέλεση φάουλ του Πλουσή, απευθείας, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

27’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Τσανάι, ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ανδρεαδάκη.

45’ +3’ Σέντρα του Καραγιάννη στον Μπλέντι, εκείνος στον Ντιατά μέσα στην περιοχή, όπου έπιασε την κεφαλιά όμως ο Λιακόπουλος μπλόκαρε.

52’ Πάσα του Καραγιάννη στον Κορέτα, ο οποίος βγήκε σε τετ α τετ με τον Λιακόπουλο και σκόραρε, όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ.

55’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου απευθείας, και 1-1 για τον ΟΦΙ.

69’ Πάσα του Παπαδόπουλου στον Κορέτα, εκείνος πλάσαρε πολύ καλά, όμως τελευταία στιγμή ο Λιακόπουλος απομάκρυνε σε κόρνερ.

73’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου στον Μπλέντι, εκείνος με πλασέ έκανε το 2-1 για τον ΟΦΙ!

83’ Εκτέλεση κόρνερ του Κοτζαδάκη, κεφαλιά από τον Παπουτσή, στο κάθετι δοκάρι του Πρίφτη.

88’ Τετ α τετ του Παπουτσή μετά από πάσα του Πλουσή, όμως ο Πρίφτης βγαίνει και μαζεύει.

94’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο, όπου αφήνει την ομάδα του ΟΦΙ με 10 παίκτες.

ΟΦ Ιεράπετρας(Γ. Μάγγος): Πρίφτης, Τσανάι(62’ Πετάσης), Καραγιάννης, Πιθαρούλης, Τζελέπης, Μπιταξής, Μπλέντι, Ουζουνογλου(46’Πηγιάκης), Ντιατά, Παπαδόπουλος, Κορέτα(92’ Κορομηλάς).

Ερμής Ζωνιανών (Δ. Βολονάκης): Ανδρεαδάκης(36’ λ.τ. Λιακόπουλος), Κορτσινίδης(80’ Μεταγιέρ), Ρουμπάκης(67’ Κοτζαδάκης), Χατζηβασίλης, Ραπτάκης, Γιακουμάκης(72’ Παπουτσής), Σκουτέλης, Σταθόγλου, Ηλιόπουλος, Πλουσής.