13.7 C

Μεγάλο διπλό οι Νέοι του Αιγάλεω, 2-1 εκτός τους Αγ. Αναργύρους

Μεγάλο διπλό για το Αιγάλεω του Κώστα Ελευθεριάδη μέσα στους ΑΓ. Αναργύρους για το πρωτάθλημα νέων.

Το Αιγάλεω είχε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας πίεσε ερπετά και κατάφερε στο 15 λεπτό να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Μαρτίνου. Στην συνέχεια το Αιγάλεω προσπάθησε να διπλασιάσει τα τέρματα χωρίς να το καταφέρει.

Στο 2ο ημίχρονο η κατοχή υπέρ του Αιγάλεω συνεχίστηκε χωρίς να καταφέρει να πετύχει ένα ακόμη τέρμα και στο 60ο λεπτό είδε να χάνει πέναλτι με τον Πουρικη. Η ομάδα των ΑΓ. Αναργυρων κέρδισε πέναλτι και ισοφάρισε σε 1-1.

Η συνέχεια ήταν μονόλογος για το Αιγάλεω και στο 80ο λεπτό μετά από σέντρα του Πουρίκη ο Βρύνιος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έκανε το 1-2, και έτσι έκανε το Σίτι μεγάλο βήμα για την τετράδα του Πρωταθλήματος.