18 C
18 Απριλίου, 2024

Ο Ηλυσιακός φιλικό 3-1 με Αήττητο Σπάτων

Εντυπωσιακός κατά διαστήματα ο Ηλυσιακός υπέταξε με 3-1 τον Αήττητο Σπάτων σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Παπασπύρου παρουσίασε πολύ καλή εικόνα εν αντιθέσει με την ομάδα των Σπάτων, η οποία προβλημάτισε ενόψει και των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίχτες του Πάρη Κωνσταντακόπουλου μπήκαν πιο δυνατά και είχαν κάποιες καλές στιγμές με τον Κρητικό. Στο 20′ μάλιστα, ο Νικλητσιώτης σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Διαμαντάρα. Έτσι, το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Ηλυσιακός ανέβηκε και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σκόρερ τον Τριανταφύλλου. Ο Μάλτσι παρέλαβε τη σκυτάλη και με δύο τέρματα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο Κρητικός με πέναλτι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.