14.3 C
Αθήνα
Οκτώβριος 21, 2021
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Η ΕΠΣΑ για την διεξαγωγή αγώνων Α’, Β’ και Γ’ κατηγορίας την ίδια μέρα και ώρα και η ενημέρωση για την τελική φάση του πρωταθλήματος Νέων

Σχετικά με τα κρίσιμα παιχνίδια, σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορίας, η ΕΠΣΑ σε ανακοίνωσή της επισημαίνει:

Ενημερώνουμε τα σωματεία της Α΄ και της Γ ΄Κατηγορίας, ότι οι αγώνες απ’ αυτές τις Κατηγορίες που έχουν βαθμολογικό ενδιαφέρον, από την προσεχή αγωνιστική θα διεξάγονται – όπου αυτό είναι εφικτό – την ίδια ημέρα και ώρα.

 

Ομοίως από την επόμενη αγωνιστική 27η (29/4),θα διεξάγονται την ίδια ημέρα και ώρα και οι αγώνες της Β΄ Κατηγορίας

 

Συνεπώς, τα όποια αιτήματα για ημέρες και ώρες διεξαγωγής αγώνων από τα σωματεία μας, παύουν, πλέον, να ισχύουν.

 

Επίσης, ενημερώνουμε όλα τα σωματεία μας, ότι οι αγώνες που τυχόν αναβληθούν, για οποιαδήποτε αιτία χωρίς ευθύνη των διαγωνιζομένων σωματείων, θα επαναλαμβάνονται – χωρίς άλλη ειδοποίηση – την αμέσως επόμενη ΤΕΤΑΡΤΗ.

  Μετά από κλήρωση που πραγματοποίησε η Επιτροπή μεταξύ των ομάδων, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ & ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ που ισοβάθμησαν στη 1η θέση και ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  και ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΕ που ισοβάθμησαν στην 3η θέση στον 11ο Όμιλο των ισχυρών ομάδων στο Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ ( οι μεταξύ τους αγώνες είχαν λήξει ισόπαλοι). Για την 1η θέση κληρώθηκε ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ και την 2η θέση ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ. Για την 3η θέση κληρώθηκε ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 και την 4η θέση η ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΕ.

 

            Επίσης στον 14ο Όμιλο των λιγότερο ισχυρών ομάδων στην 2η θέση ισοβάθμησαν η ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ και ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (ο μεταξύ τους αγώνας είχε λήξη ισόπαλος). Μετά την κλήρωση την 2η θέση κατέβαλε η ομάδα του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ και την 3η θέση η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ.

 

            Μετά την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος και την οριστική κατάταξη των ομάδων τα ζευγάρια της τελικής φάσης είναι τα παρακάτω .οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο

 

28-29/4/2018.

 

ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΧΥΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

 

1η Αγωνιστική (28-29/04/2018)

 

1ος Αγώνας:    ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΓΑΛΑΤΣΙ

 

2ος Αγώνας :   ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΕ – ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΕ

 

3ος Αγώνας :   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ

 

4ος Αγώνας :   ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ

 

5ος Αγώνας :   ΧΑΪΔΑΡΙ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

6ος Αγώνας :   ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ  – ΚΑΜΑΤΕΡΟ 1

 

7ος Αγώνας :   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ

 

8ος Αγώνας :   ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΕΥΚΗ

 

ΟΜΙΛΟΣ ΛΙΓΟΤΕΡΩΝ ΙΣΧΥΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

 

1η Αγωνιστική (28-29/04/2018)

 

1ος Αγώνας:    ΙΑΣΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

2ος Αγώνας :   ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΙΛΙΟΥ

 

3ος Αγώνας :   ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦ. – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1

 

4ος Αγώνας :   ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 2 – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

5ος Αγώνας :   ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 2

 

6ος Αγώνας :   ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛ.

 

7ος Αγώνας :   ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

 

8ος Αγώνας :   ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ

 

Related posts

Γιαννουλάκης: «Το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο είναι τρόπος ζωής»

Γιώργος Ανανίδας

Οι αγώνες των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΑ κατά την περίοδο των εορτών

Abola Team 3

Ανέβασε … στροφές στην επανάληψη ο Γαλαξίας (3-0)

Abola Team