20.8 C
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

Πανηγυρική άνοδος στην Β’ κατηγορία για την αήττητη Κηφισιά 2010 που νίκησε 3-0 τον Τριφυλλιακό-Ο μεγάλος Μίμης Δομάζος έκανε τις απονομές στην φιέστα ανόδου: ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ

ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΑΝΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΗΤΤΗΤΗ ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 ΣΤΗ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Για πρώτη φορά στην ιστορία της κατέκτησε το πρωτάθλημα η Κηφισιά 2010. Η ομάδα του Μάριου Μπαλόπουλου κέρδισε εύκολα με 3-0 τον Τριφυλλιακό σε ένα ματς γιορτή. Καταπληκτικό κατόρθωμα για την ομάδα που μπόρεσε να τερματίσει αήττητη έχοντας 64 βαθμούς, 20 νίκες, 4 ισοπαλίες, με 77 γκολ ενεργητικό, 21 παθητικό  που σημαίνει ότι είναι η καλύτερη επίθεση  και  η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος με μεγάλη διαφορά από το δεύτερο.Το 1-0 έγινε στο 12ο λεπτό από τον πρώτο σκόρερ της Κηφισιάς 2010 και αρχηγό Νίκο Μπαρμπούδη ο οποίος έκανε την αρχή για την τελευταία μεγάλη νίκη της ομάδος. ενώ 7 λεπτά αργότερα στο 19ο λεπτό έγινε το 2-0 από τον Λιβαθινό και το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Κυριακόπουλος 2 λεπτά αργότερα κάνοντας το 3-0 μέσα σε τρελά πανηγύρια. Ο Τριφυλλιακός προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στην καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Στο τέλος του αγώνα ξεκίνησε η φιέστα  με πολλή σαμπάνια, βεγγαλικά, τραγούδι και με τον πανευτυχή πρόεδρο της ομάδας  Αριστείδη Ξηντάρα  να  μιλάει με τα καλύτερα λόγια για το οικογενειακό κλίμα που έχουνε και να επικροτεί, για τα κατορθώματά τους εννοώντας την προσπάθεια όλων των παικτών και για όλη την ποδοσφαιρική σέζον που στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία. Την απονομή της Κούπας έκανε ο τεράστιος Μιμης Δομάζος.KHΦΙΣΙΑ 2010 (ΜΑΡΙΟΣ ΜΠΑΛΟΠΟΥΛΟΣ): Γαϊτανίδης, Παπαϊωάννου (74’ Λάσα), Πλακουδάκης, Τσουτσουδάκης (51’ Τσοχαντάρης),  Χατζιωαννίδης, Πετράκης (80’ Ντάλλης),Κυριακόπουλος (51’ Σώντας), Κάρνος, Λιάτης, Μπαρμπούδης, Λιβαθινός

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ): Μοδγιάτης , Μπίμπας, Παυλόπουλος (46’ Αγγελόπουλος), Ρεντζελος (79’ Γούμενος), Γκούντος,Τριανταφύλλου, Παπαδόπουλος (83’ Πάϊρας), Κανναβός, Δαρδαμάνης, Ζαχάρης, Νταλές (46’ Λάγγαρης)

Άριστο το ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΟ ΤΡΙΟ: Μαράνος, Γκούντας, Καμπιώτης, άψογος ο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Στέλιος Ξενάκης