23.7 C

Εντυπωσίασε στην πρεμιέρα ο Ηρόδοτος, 3-0 τον Αστέρα Αμαλιάδας

Ο Ηρόδοτος επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Αμαλιάδας και μπήκε δυνατά στην πρεμιέρα των αγώνων για την άνοδο στη Football League!

Ο Ηρόδοτος του Παπαματθαιάκη συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του και στα πλέι οφ της Γ’ Εθνικής. Στην πρεμιέρα, επικράτησε με 3-0 τον Αστέρα Αμαλιάδας, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με εννέα παίκτες! Πρωταγωνιστής και σκόρερ δύο τερμάτων ο Ετόφ.

Ποδαρικό με το… δεξί στα μπαράζ ανόδου για τον Ηρόδοτο καθώς με δύο γκολ του Ετόφ και ένα του Φραγκουλάκη (πέναλτι) επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Αμαλιάδας και πήρε κεφάλι από νωρίς στον δεύτερο Ομιλο.

Θριαμβευτική πρεμιέρα για τον Ηρόδοτο, καθώς από νωρίς δείχνει τις διαθέσεις του για την άνοδο επικρατώντας με 3-0 του Αστέρα Αμαλιάδας στην Ν. Αλικαρνασσό στην 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου από την Γ Εθνική στην Football League.

Ο Ηρόδοτος πήρε από το ξεκίνημα κεφάλι στον Ομιλο αφού το  αλλο ματς στα Σπάτα, ανάμεσα σε Αήττητο και Εθνικο έληξε 1-1. και την Τετάρτη (2/5) παίζει εκτός έδρας με τον Εθνικό.

Οι γηπεδουχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο Αστέρας αμύνθηκε σθεναρά και έμεινε το 0–0, αν και οι φιλοξενούμενοι έιχαν την καλύτερη φάση με διπλή ευκαιρία με τους Μπαρμπαρούση και Κέρι

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν στο 54′ όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ρόβας.

Μετά ο Ηρόδοτος ήταν καταιγιστικός και σκόραρε δύο φορές σε τρία λεπτά! Αρχικά με κεφαλιά του Ετόφ στο 64′. Το 2-0 έκανε με πέναλτι ο Φραγκουλάκης στο 67′, που κέρδισε ο Κασαπάκης από τον Κασνέτσι!

Και το τελικό 3-0 έγινε με νέα κεφαλιά του Ετόφ μετά από σέντρα του Μπάμπη στο 81′!

Νωρίτερα είχε αποβληθεί και ο Μαρουκάκης στο 79′ λόγω αγκωνιάς στον Κανδηλάκη! Με 9 ολοκλήρωσε το ματς ο Αστέρας Αμαλιάδας!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λάμπρου (Εύβοιας) με βοηθούς τους Ζήρδα και Δέτση (Αθηνών).

Οι συνθέσεις:

Ηρόδοτος:

Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Κασαπάκης (70′ Καρατζάογλου), Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Μωραΐτης (87′ Καργιωτάκης), Μελισσόπουλος (82′ Γαρεφαλάκης), Ετόφ

Αστέρας Αμαλιάδας:

Τσάμης, Μπουντόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρόββας, Κασνέτσι (68′ Μπούζουρας), Ν’Γκουέμ, Παγώνης, Μπανούσης, Μπαρμπαρούσης (78′ Μαρουκάκης), Κέρι, Τόρες

Η εξέλιξη του ματς:

Πρώτο σουτ για τον Ηρόδοτο με τον Φραγκουλάκη στο 6΄να σουτάρει έξω.

Στο 22′ μία σέντρα – σουτ του Προβιδάκη θα περάσει άουτ.

Στο 29′ διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπαρμπαρούση με σουτ να αναγκάζει τον Κασμερίδη να διώξει εντυπωσιακά και στην επαναφορά ο Κέρι σούταρε αλλά απομάκρυναν στην γραμμή οι αμυντικοί του Ηροδότου…

Αστοχη κεφαλιά του Μελισσόπουλου στο 37΄.

Ημίχρονο στην Ν. Αλικαρνασσό 0-0.

Φάουλ του Κέρι άουτ στο 48′.

Αποβολή με δεύτερη κίτρινη για τον Ρόβα στο 54′. Με 1ο συνεχίζει ο Αστέρας Αμαλιάδας!

Γκοοοολ! 1-0 με κεφαλιά του Ετοφ στο 64′ μετά από σέντρα του Προβιδάκη!

Γκοοολ! 2-0 με πέναλτι του Φραγκουλάκη στο 67′ που κέρδισε ο Κασαπάκης από τον Κασνέτσι!

Αποβλήθηκε και ο Μαρουκάκης στο 79′ λόγω αγκωνιάς στον Κανδηλάκη! Με 9 ο Αστέρας Αμαλιάδας!

Γκοοολ! 3-0 με κεφαλιά του Ετόφ μετά από σέντρα του Μπάμπη στο 81′!