19.3 C
16 Απριλίου, 2024

To πάλεψε ο ΠΑΝΟΜ αλλά ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε με 2-0

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών πήρε ο ΟΦΙ που κέρδισε 2-0 τον ΠΑΝΟΜ με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με αυτογκόλ του Αντώνη Αραβιάκη μετά την σέντρα του Παπαδόπουλου και 13 λεπτά αργότερα ο ΟΦΙ διπλασίασε τα τέρματα του με κεφαλιά του Ντιατά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΝΟΜ αντέδρασε, έχασε ευκαιρίες με τους Συσκάκη και Μυλωνά αλλά παρέμεινε το 2-0 με τους Μαλλιώτες να κρατούν ακόμα μια καλή εμφάνιση. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μίγγα.

ΟΦΙ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Τσελέπης, Καραγιάννης, Πετάσης (60′ Μίγγας), Κορέτα (90′ Ακαμωτάκης), Ουζούνογλου, Παπαδόπουλος, Κορομηλάς, Μπλέντι Μούτσα (75′ Σταχτιαρης). Ντιατά (71′ Κωνσταντίνου).

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Μανιαδής (64′ Χαλκιαδάκης), Τζιράκης, Ντιούριτς, Μαυρίδης, Δαριβιανάκης, Αραβιάκης, Διαμαντάκης, Κατσούλης, Μυλωνας, Συσκάκης.