13.7 C
ΥΠΟΔΟΜΩΝ

Πρεμιέρα με νίκη και ισοπαλία ο ΑΟ Μυκόνου στο ”4ο Ατρόμητος Soccer Schools”

Με νίκη ξεκίνησε το 4ο Τουρνουά Ατρόμητος Soccer Schools “Τάκης Μιχαλέτος” καθώς οι Παμπαίδες του Μάκη Πούλου κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 1-0 επί του Πανελλήνιου Καρδίτσας παίζοντας και πολύ καλό ποδόσφαιρο, ενώ λίγο αργότερα οι Παίδες πήραν την ισοπαλία στο νήμα απέναντι στον Τέλο Άγρας με σκορ 2-2.

Άρεσαν οι… “μικροί”

Η ομάδα παμπαίδων του Α.Ο. Μυκόνου έδειξε από το πρώτο λεπτό πως ήθελε τη νίκη, και έχασε πολλές ευκαιρίες να προηγηθεί ή και ακόμα να διευρύνει το σκορ με αιχμή του δόρατος τους, Τσιφούτη, Ζουγανέλη και Μπάλα.

Τελικά το γκολ της νίκης ήρθε στο 47΄με σκόρερ τον Ζουγανέλη, ο οποίος με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0.

Συνθέσεις

Α.Ο. Μυκόνου: Ματρίσι, Κρολ, Χότζα, Ασράμ, Κυριαζίδης, Ελπέγια, Ζουγανέλης, Κοδέλι, Μπάλας, Τσιφούτης, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Κοζί, Τόλιας, Ντρέκα, Ντόκο, Παπαδημιτρίου, Σιμάνογλου, Κατσικαλάκης, Νταφούλης, Ρουστέμι, Παχατουρίδης, Μάρκου, Ροζάνι, Σανάμε

Πανελλήνιος Καρδίτσας: Σιώλος, Τίγκας, Μοσχόπουλος, Μπετχαβάς, Κελεπούρης, Καραμπέκος, Κολοκύθας, Κλιάφας, Κούκος, Μπέλερης, Κλιάφας Ραφαήλ

Αγωνίστηκαν και οι: Βλάχος, Τσαμπούρνης, Καραχρήστος, Ντουρμίτσι, Κυρίτσης

Δυσκολεύτηκαν οι παίδες

Οι παίδες, που αγωνίστηκαν λίγο αργότερα, αν και μπορούσαν να πάρουν ακόμα και τη… νίκη, τελικά έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας από το ΔΑΚ Ναυπλίου καθώς αναδείχθηκαν 2-2 με τον Τέλος Άργας.

Το σκορ άνοιξαν από νωρίς, μόλις στο 4ο λεπτό οι Μυκονιάτες με τον Ισάι, ο οποίος με σουτ από την μικρή περιοχή έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Για τον Τέλο Άγρας ισοφάρισε ο Ζημόπουλος και στο 35′ με έγινε το 1-2 με ένα πολύ όμορφο σουτ από τον Καρατζά.

Τελικά την λύση και τον βαθμό για την ομάδα του Μάκη Πούλου έδωσε ο Φρατζεσκάκης στο τελευταίο λεπτό, ο οποίος μετά από ένα πολύ καλό συνδυασμό και ατομική ενέργεια ισοφάρισε σε 2-2.

Συνθέσεις

Α.Ο. Μυκόνου: Χισενάι, Κοντιζάς, Πάπα, Καφετζής, Κουσαθανάς, Ξυδάκης, Ισάι, Λούλα, Μπαστούνας, Φρατζεσκάκης, Ράμα

Αγωνίστηκαν και οι: Πετράκης, Γκελάι, Σαρρής, Θεοδώρου, Ρέτσι, Μαργαρίτης

Τέλος Άγρας: Παππάς, Πετρόπουλος, Ανδρώνης, Βελισσάρης, Γεωργόπουλος, Κανελλόπουλος Γ., Πετρόπουλος Ι., Κανελλόπουλος Π, Δακριντός, Καρατζάς Β., Αλεξανδρόπουλος

Αγωνίστηκαν και οι Μάλλιαρης Γιάννης, Τσουμάνος, Ζόμπολος, Βλαχαδάμος, Μαρτίνος, Καρατζάς Δ.