24.2 C
24 Απριλίου, 2024
CHAMPIONS LEAGUE

Νίκη-πρόκριση για την ΑΕΚ απέναντι στην Βίντι 2-1

Νίκη-πρόκριση για την ΑΕΚ απέναντι στην Βίντι (2-1) για το play off του Champions League με γκολ του Κλωναρίδη στο 34ο λεπτό και του Μπακασέτας στο 48ο λεπτό η Ένωση παίρνει σημαντικό προβάδισμα απέναντι στην Βίντι που κατάφερε και μείωσε στο 68ο λεπτό με γκολ του Λάζοβιτς.

Ο Βίκτωρ Κλωναρίδης άνοιξε το σκορ για την Ένωση από κοντά στο 34ο λεπτό κι ο Τάσος Μπακασέτας στο 49ο διεύρυνε το «κιτρινόμαυρο” προβάδισμα. Ο Μάνταλος του πέρασε την μπάλα κι αυτός με σουτ με το δεξί από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αφού πρώτα αυτή κόντραρε.

Ο Τάσος Μπακασέτας με εξαιρετικό σουτ διεύρυνε το προβάδισμα (0-2) της ΑΕΚ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Βίντι για τα playoffs του Champions League.

Σφυγμό έδειξε η Βίντι στο 68’, καθώς ο Λάζοβιτς εκμεταλλευόμενος και το γλίστρημα του Λαμπρόπουλου πλάσαρε τον Μπάρκα, μειώνοντας σε 1-2 για τους Ούγγρους.