18.3 C
20 Απριλίου, 2024
Β' ΑΘΗΝΩΝ

Κύπελλο ΕΠΣΑ Με χατ τρικ Εντιαγέ ο Φοίνικας 5-2 τη Χρυσούπολη

Με πρωταγωνιστή τον Εντιαγέ που σημείωσε χατ τρικ ο Φοίνικας Περιστερίου πήρε την πρόκριση με σκορ 5-2 εντός έδρας επί της Χρυσούπολης.

Η ομάδα του Γιώργου Λαζάρου προηγήθηκε γρήγορα με αυτογκόλ του Μανωλιού στο 11’, γεγονός που έδιωξε το άγχος από τους παίκτες. Στο 23’ ο Σταμάτης με πλασέ νίκησε τον Ντελλή και πέτυχε το 2-0. Στο 34’ οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Ρώιμπα μείωσαν σε 2-1. Ο Εντιαγέ έκλεισε το σκορ του ημιχρόνου με σουτ σημειώνοντας το 3-1
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η υπεροχή του Φοίνικα ήταν καθοριστική με τον Εντιαγέ να είναι ασυγκράτητος και να σημειώνει ακόμη δύο γκολ στο 58’ και 65’.
Το τελικό 5-2 σημείωσε ο Καπετάνης στο 84′

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡ. : Τσιρώνης, Ρώιμπας, Κατσαρός, Λάσκαρης, Λιαγκόζης θ., Διονάτος, Μίλε (60’ Χιώτης), Λιαγκόζης Γ. (75’ Αχλάδης), Σταμάτης, Εντιαγέ (70’ Κολοκοτρώνης), Κορδιάς (73’ Φιλόπουλος)

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ: Ντελής, Τουρνάκης, Μαργώνης, Καπετάνης, Μανωλιός (75’ Καλύβας), Κώτσιας, Μπογράκος (49’ Μαργαρίτης), Μπακάλης (68’ Βλαχοκυριάκος), Λεβέντος, Ξηντάρας (46’ Αποστολόπουλος), Μπάιρας.