Μεγάλη πρόκριση το Παγκράτι- Τρομερός Κελαϊδίτης!(Aποτελέσματα Κυπέλλου Κυριακή 09-09-18)

Μεγάλη πρόκριση το Παγκράτι- Τρομερός Κελαϊδίτης!

Aποτελέσματα Κυπέλλου Κυριακή 09-09-18

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝ

2-2 (πεν: 3-2)

Ματσάρα  στο ελληνικό με 4 γκολ και πρόκριση για το Παγκράτι στην διαδικασία των πέναλτι με έναν τρομερό Βαγγέλη Κελαϊδίτη να αποκρούει δυο φορές και να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του δείχνοντας ότι η διαφορά κατηγορίας που χώριζε τις δυο ομάδες δεν ήταν αρκετή.

Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο ο  ΑΟ Βύρων  κατάφερε να προηγηθεί χάρις σε πέναλτι του Σταύρου (αφού πρώτα απέκρουσε ο ήρωας Κελαϊδίτης).Στη συνέχεια όμως και με την είσοδο του πολύπειρου Στρατή το Παγκράτι κατάφερε να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του ίδιου!

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου ο βύρων  έμεινε με 10 παίκτες και το Παγκράτι με 9 αφού το ματς είχε πάρει φωτιά.

Το Παγκράτι κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 μετά από απίστευτο τραγικό λάθος της άμυνας του Βύρων  όπου οι αμυντικοί έβαλαν την μπάλα σχεδόν μόνοι τους γκολ.

Παρολα αυτά όμως στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο μεγάλος σταρ του  ΑΟ Βύρων , Παριανός έδειξε την κλάση του και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στέλνοντας την αναμέτρηση στην ρωσική ρουλέτα των πέναλτι!

Εκεί όμως ο τρομερός Βαγγέλης Κελαϊδίτης έπιασε δυο πέναλτι και σε συνδυασμό με το χαμένο του Καραμπά έδωσε την πρόκριση στην αρμάδα του στρατηγού Νίκου Ακριτίδη!

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο ο οποίος ευχαριστήθηκε ένα πολύ όμορφος ματς!

Αρχική

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/cCTYpKvgtlM” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen ]