30.8 C
Αθήνα
Σεπτέμβριος 21, 2021
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Κλήρωση πρωταθλημάτων ΕΠΣΑ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΑ πριν από λίγη ώρα, η οποία έβγαλε πολύ δυνατούς ομίλους και στις τρεις κατηγορίες της Ένωσης

Σε γνωστό ξενοδοχείο της Αθήνας έγινε σήμερα το απόγευμα η κλήρωση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΑ.

Και στις τρεις κατηγορίες βγήκαν δυνατοί όμιλοι, με πολλά ντέρμπι από τα παλιά να τρέφούν από τώρα το ενδιαφέρον των φίλων του Αθηναϊκού ποδοσφαίρου.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

 

Α’ Κατηγορία 1ος Όμιλος:

Άρης Πετρούπολης, Θρίαμβος Χαϊδαρίου, Αθηναϊκός, Κηφισιά, Αγία Παρασκευή, Πετράλωνα, Ηλιούπολη, Παλαιό Φάληρο, Τράχωνες, Ηράκλειο, ΓΣ Αργυρούπολης, Δόξα Βύρωνος, Μικρασιατικός, Απόλλων Χαλανδρίου, Θύελλα Αγίου Δημητρίου, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου.

Α’ Κατηγορία 2ος Όμιλος:

Φωστήρας, Σούρμενα, Χολαργός, ΠΑΟ Ρουφ, Διάνα Ηλιούπολης, ΑΟ Περιστερίου, Ολυμπιακός Λιοσίων, Νέα Ιωνία, Χαϊδάρι, Πανερυθραϊκός, Χαλάνδρι, Φωστήρας Ηλιούπολης, Ήφαιστος, Άγιαξ Ταύρου, ΑΟ Ιλίου, Ιάσονας.

Β’ Κατηγορία 1ος Όμιλος:

Αθηναΐδα, Φοίνικας Περιστερίου, Κηπούπολη, Ατρόμητος Χαλανδρίου, Αστέρας Ζωγράφου, Παπάγος, Αλσούπολη, ΠΑΟΚ Ζωγράφου, Κολωνός, ΑΟΝΑ, Άρης Χολαργός, Χρυσούπολη ΠΟΨ, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, Ηρακλής Περιστερίου, Άτταλος

Β’ Κατηγορία 2ος Όμιλος:

Πεύκη, Κένταυρος Βριλησσίων, Άγιος Θωμάς, Αίμος Πετρούπολης, Κοψαχείλα, Ελευθερούπολη, Ιεράπολη, Βύρωνας, Υμηττός, Μελίσσια, Ποσειδώνας Γλυφάδας, ΑΕ Μεταμόρφωσης, Άμιλλα Περιστερίου, Νεοπεντελικός, Εθνικός Αστέρας, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης

Β’ Κατηγορία 3ος Όμιλος

Τερψιθέα, Θρίαμβος Αθηνών, Βριλήσσια, Γαλάτσι, Άγιος Δημήτριος, Καματερό, Λαύρα Αργυρούπολης, Αγία Ελεούσα, Παράδεισος, Λυκόβρυση, Ανθούπολη, Γκυζιακός, Κεραυνός Γλυφάδας, Κηφισιά 2010, Νίκη Αλίμου, Ζέφυρος

Γ’ Κατηγορία 1ος Όμιλος

Αναγέννηση Πετρούπολης, Νέα Σμύρνη, Αττικός, ΑΕ Ιλίου, Άρης Καλαμακίου, Ιπποκράτης, Άτλας Κυψέλης, ΑΕ Περιστερίου, Απόλλων Περιστερίου, Πράσινα Πουλιά, Φοίνικας Καλλιθέας, ΑΟ Κωφών, Άφοβος

Γ’ Κατηγορία 2ος Όμιλος

Χαλκηδονικός, Αστέρας Χαϊδαρίου, Πανιώνιος Καισαριανής, Παγκράτι, Ερμής Ειρήνη Ηρακλείου, Γαλαξίας, Ταταύλα, Διαγόρας Αιγάλεω, Δάσος Χαϊδαρίου, Πανθησειακός, Αρίων, Ελαφρά Ταξιαρχία, Αίας Αθηνών

Γ’ Κατηγορία 3ος Όμιλος

Κεραμεικός, Αρμενική Θεμιστοκλής, ΓΣ Καισαριανής, Πλάτων , Αστέρας Εξαρχείων, Κρόνος Αθηνών, Λέοντες, Κεραυνός Πετρούπολης, Θύελλα Περιστερίου, Προμηθέας, Φωστήρας Καισαριανής

Γ’ Κατηγορία 4ος Όμιλος

Αμπελόκηποι, Καλαμάκι, Ένωση Βοτανικού, Τριφυλλιακός, Δούρειος, Πέρα Κλουμπ, Κορωνίδα, Ορφέας Αιγάλεω, Μαρούσι, Πατήσια, Λαρισαϊκός, Δάφνη Αθηνών, Λύκοι Χαϊδαρίου

Related posts

Δυσκολεύθηκε αλλά πήρε το τρίποντο ο Χολαργός (1-0)

Abola Team

Τσαμόπουλος: «Η καραντίνα θα μας πληγώσει»

Γιώργος Ανανίδας

Ισοπαλία Ιάσων-Φοίνικας Περιστερίου-Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (26/5) στους αγώνες μπαράζ και στα Play Off στην ΕΠΣΑ

Abola Team 3