21.3 C
23 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάρωσαν τα Πετράλωνα!

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο τα Πετράλωνα έκαμψαν την αντίσταση του Ηρακλείου με 0-4, σε μια από τις πιο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις της αγωνιστικής!

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 0-4

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό σουτ του Μπουτίβα στο 21′. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 29′ ο Γκόλιας ανέτρεψε τον Ψαρρά με τον Γεωργουδάκη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 0-2. Στο δεύτερο μέρος τα Πετράλωνα κλείδωσαν την νίκη με δύο γκολ. Στο 81′ ο Καρούμπαλης σούταρε από κοντά για το 0-3 ενώ ο Γεωργουδάκης με τον ίδιο τρόπο, σημείωσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ το τελικό 0-4.

Διαιτητές: Ευαγγέλου, Καρατζίκας, Σαμοΐλης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Άγγελος Καρύδης): Ντάλλας, Μέρτκολα, Κατσούλης, Γκόλιας, Τούμμας, Χρήστου, Αντωνόπουλος, Τσακλάνος, Μπουργιαλιάνι (72′ Αναγνωστόπουλος), Χρυσαόρης (62′ Βασιλός), Αυγουστάτος (55′ Τελάϊ)

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Μπότος, Μπαλωμένος Α., Μπουτίβας (87′ Μπαλωμένος Θ.), Ζίζηλας, Ανδρίκος, Γεωργίου (83′ Μυρσίνας), Ψαρράς, Χέλμης, Γκούγκος (75′ Γούλος), Γεωργουδάκης, Κατσιούλης (60′ Ματέο)