13.7 C

Πρόκριση με τεσσάρα για τον Ιωνικό

Εύκολα και χωρίς κόπο ο  Ιωνικός κατάφερε να  περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά επικρατώντας με 4-0 στο γήπεδο της Χαραυγής, της Θυέλλας Αχιλλέα Κορυδαλλού.

Η ομάδα της Νίκαιας άνοιξε το σκορ με την εκτέλεση  φάουλ του Ντάλλα στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης και κάπως έτσι έληξε  το πρώτο ημίχρονο.

Στο Β ημίχρονο ο κόουτς Αρναούτης έκανε τρεις αλλαγές (Γκοτσούλις αντί Δημακάκου που ήταν άρρωστος, Καλλέργης αντί Ντάλλα, Ατματζίδης για Θέο) και η ομάδα έγινε ακόμα πιο επιθετική σκοράροντας τρία ακόμα γκολ με τον Καλλέργη να πετυχαίνει δύο από αυτά στο 71 και το 85 για το 0-3 και το 0-4, ενώ νωρίτερα ο Ατματζίδης είχε κάνει το 0-2.

Η ενδεκάδα του Ιωνικού: Κουρεπίνης, Πλάκας, Δημακάκος (46 Γκοτσούλιας), Μαντζώρος, Παντελίδης, Πογοσιάν, Καρυτινός, Θέος (46 Ατματζίδης), Καρέλης (65 Κουιρουκίδης), Ντάλας (46’ Καλλέργης), Σάμιος