15.4 C
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τζώτζης: «Το 3-0 αδικεί την προσπάθειά μας»

Στο γεγονός ότι το τελικό αποτέλεσμα  που προέκυψε από την αναμέτρηση με τη Διάνα Ηλιούπολης αδικεί τη εν γένει εικόαν των παικτών του αναφέρθηκε ο προπονητής του ΑΟ Ιλίου Γιώργος Τζώτζης

Με ήττα 3-0 από την ισχυρή Διάνα Ηλούπολης συνέχειας ο νεοφώτιστος ΑΟ Ιλίου την πορεία του στον δεύτερο ομιλο της Α’ ΕΠΣΑ.

Το συγκότημα των δυτικών προαστίων αν και μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση στο πρώτο 15λεπτο, εντούτοις οδηγήθηκε στην βαρια΄ήττα απόρροια ενός «νεκρού» δεκαλέπτου, μεταξύ 20’-30’, διάστημα, όπου δέχθηκε και τα τρία γκολ της αναμέτρησης

Με τον τεχνικό Γιώργο Τζώτζη να δίνει το στίγμα του:

«Θεωρώ ότι βάσει της συνολικής μας εικόνας το τελικό 3-0 αδικςί την προσπάθειά μας. Στο πρώτο δεκάλεπτο ξεκινήσαμε πολύ δυνατά, δημιουργήσαμε και χάσαμε δύο κλασικές ευκαιρίες, ώστε να προηγηθούμε, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ένα .. μπλακ άουτ, που υπέστη η ομάδα μας το διάστημα 20-28’, όταν και δεχθήκαμε και τα τρία τέρματα αποδείχθηκε καταστροφικό για εμάς. Είχαμε να αντιμετωπίσουεμ μία ιδιαίτερα ποιοτική ομάδα, που διαθέτει δυνατή έδρα, όπςς είναι η Διάνα Ηλιούπολης και σίγουρα κρατάμε τη σοβσρότητα με την οποία προσεγγίσαμε την αναμέτρηση. Πλεόν η προσοχή μας έχει επικεντρωθεί στο  επόμενο καθοριστικό παιχνίδι που μας περιμένει κόντρα στον ΑΟ Περιστερίου. Μάι ομάδα, η οποία έχει θέσει τους ίδιους στόχους με εμάς. Θα προετοιμαστούμε κατάλληλα, ώστε να φανούμε όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικοί γίνεται».