14.7 C
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΝΤΑΡΑ ΦΩΣΤΗΡΑ ΜΕ ΚΑΡΕ ΗΛΙΑΔΗ!

Φωστήρας – Ήφαιστος Περιστερίου 5-0

Με το επιβλητικό 5-0 κέρδισε η ομάδα του Θύμιου Γεωργούλη  τον  Ήφαιστο έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Σάββα Ηλιάδη που πέτυχε 4 γκόλ το ένα πιό όμορφο απο τ’ άλλο.

Το σκόρ άνοιξε στο 8’ λεπτό όταν ο Σίμωσης βρήκε στ’ αριστερά τον Μαρίνου κι αυτός με τη σειρά του τον Ηλιάδη που με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0.Στο 27’ λεπτό ήρθε η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ηφαίστου οταν ο Ρούσσος  βρέθηκε απέναντι απο τον Παπαδόπουλο με τον γκολκίπερ του Φωστήρα να του λέει όχι,κρατώντας το μηδέν σε ένα πολυ σημαντικό σημείο του παιχνιδιού.Στο 43’ ο Μαρίνου βρίσκει τον Σίμωση λίγο έξω απο τη μεγάλη περιοχή,αυτός σουτάρει δυνατά,ο Σεράφης αποκρούει, με την μπάλα να πηγαίνει στον Ηλιάδη που απο κοντά με σούτ κάνει το 2-0.

Στο 74’ λεπτό ο Κωνσταντινίδης που ήταν εξαιρετικός στο παιχνίδι,κλέβει την μπάλα στην άμυνα, πασάρει στον Ηλιάδη που ήταν στο κέντρο κι αυτός με τη σειρά του βγάζει με πάσα τετ α τετ τον Σίμωση με τον Σεράφη,με τον επιθετικό των γηπεδούχων να τον περνάει και να κάνει εύκολα το 3-0.Στο 80’ ο Μαρίνου με καταπλήκτική πάσα με την μία βγάζει τον  Ηλιάδη φάτσα με το 4-0 με τον ακραίο των γηπεδούχων να το πραγματοποιεί εύκολα.Το τελικό 5-0 έκανε στο 91’ και πάλι ο Ηλιάδης με μοναδικό σουτ κεραυνό νικώντας ακόμη μιά φορά τον Σεράφη.

Υ.σ Στο πάγκο των φιλοξενούμενων καθόταν ο Αριστείδης Λάππας λόγω τιμωρίας του κόουτς Τρανού.

Φωστήρας: (Θύμιος Γεωργούλης) Παπαδόπουλος,Κωνσταντινίδης,Ρεμούνδος(54’ Αλεξίου),Μεντής,Γουλάς(75’Τασιούδης),Πανάκης,Ηλιάδης,Πίσσας(72’Κουτσούμπας),Σίμωσης(79’Haleplian),Μαρίνου,Ασημάκης

Ήφαιστος Περιστερίου : (Αριστείδης Λάππας) Σεράφης,Ζαγκλής,Σφίχτης,Daci(46’ Βελιανίτης),Φειδαίος,Κιτσόπουλος(46’Νησαριώτης),Μπότης(60’Τσιάνος),Κυριακόπουλος,Ρούσσος(53’ Καραγκούνης),Papajani,Λεβέντης

Διαιτητές :Κοσικίδης,Ψαρίδης,Κούλης

Ρεπορτάζ: Γιάννης Μελίτας