18.3 C
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δύσκολα η Ηλιούπολη

Έστω και αν ζορίστηκαν οι “κυανέρυθροι” πήραν τελικά τη σημαντική νίκη απέναντι στον Μικρασιατικό επικρατώντας με 2-0.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙΣAΡΙΑΝΗΣ 2–0

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Ηλιούπολη επικράτησε με 2-0 του Μικρασιατικού και διατηρεί ακέραια την επαφή της με την πρώτη θέση στον 1ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΑ. Καταδικαστική για τους φιλοξενούμενους αποδείχτηκε η φάση του 76ου λεπτού, όπου υποδείχθηκε φάουλ εις βάρος του Μπιρμπιλή, που είχε ως συνέπεια ν’αποβληθεί ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός (δεύτερη κίτρινη) και στη συνέχεια να σημειωθεί το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων (77′ Σακελλαρίου με φάουλ).

Το σκορ είχε ανοίξει στο πρώτο μέρος και από το 25′ ο Δημητρόπουλος με πλασέ.

Διαιτητές: Χαλδαίος, Δαρσακλής-Μημίδης

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Γαλάνης): Λαμπρόπουλος, Μελής (85′ Σαμπάνης), Γιαννόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Φούφας, Μελετιάδης (65′ Λεβέντης), Γάγγος, Δημητρόπουλος (78′ Γκιώνης), Σακελλαρίου (80′ Τριάντης), Αγκόλι, Ορφανός

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙΣ. (Κώστας Σταμπουλίδης): Καλαμαράς, Χατζηστεφάνου, Βουτυράς, Φραγκής, Μπιρμπιλής, Γκουρνέλος, Γρυπάρης (46′ Χαζίσας), Σάββας, Πετρίτσης (46′ λ. τρ. Κυλόγλου), Βασίλακας (80′ Ζέρκουλης), Μαρίνης (60′ Ξενάκης).