20.3 C
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Γλυκά Νερά ανατροπής

Γλυκά Νερά – Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών 2-1

Τα Γλυκά Νερά έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν του Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 2-1, «σκαρφαλώνοντας» στην πέμπτη θέση της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν αρχικά με τον Λάνη μόλις στο 7ο λεπτό αλλά ο Χίσο, έφερε το ματς στα «ίσια» πέντε λεπτά αργότερα (12’), με τον Στίσι στο 51’ να φέρνει «τούμπα» το ματς και να «χαρίζει» στους γηπεδούχους τους τρεις βαθμούς. Διαιτητής ήταν ο Τριγάζης με βοηθούς τους Κάλλη και Σπίθα.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Βιταλιώτης, Στασινός, Συβμουλίδης (59΄ Κλωνάρης), Παυλάκης, Νταϊφώτης, Βάρδας, Αλεξίου (90’+2΄ Μπέντας), Νάνος, Καπράλος (85΄ Κούτρος), Χίσο, Στίσι (90΄ Σύκας)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΑΧΑΡΝΩΝ: Νικολίτσας, Τουλούπης (81΄ Λαζάρου), Γαληνάκης, Μπούσκος, Καρακάσης, Φουκαράς, Μπίζας (88΄ Αναστασιάδης), Φούντας (46΄ Σταματόπουλος), Θεοδώρου, Πιτσούνης, Λάνι (58΄ Αβραμόπουλος)