25 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΔΑ

Το ντέρμπι η Μικρασιατική

Μικρασιατική – Βύζας Μεγάρων 2-1

Η Μικρασιατική ήταν η μεγάλη θριαμβεύτρια του ντέρμπι με τον Βύζαντα Μεγάρων καθώς επιβλήθηκε με 2-1 και τον «έριξε» από την «κορυφή». Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν στο 18’ με τον Μπαγδάτογλου με τον Βύζα, να ισοφαρίζει στο 90’ με τον Έβερετ. Ωστόσο, η Μικρασιατική πέτυχε το τέρμα που της «χάρισε» το «τρίποντο» στο ντέρμπι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βλαχοκυριάκο. Διαιτητής ήταν ο Αλιάγας με βοηθούς τους Νατσιόπουλο και Χαντζίκο.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Μάππας, Τζαφέρης, Νότα, Συριανός, Γκουτσούλας, Μαρούδης, Μανώλης, Βλαχοκυριάκος, Μπαγδάτογλου (89’ Ασπιώτης), Λέζης (71’ Τοπάλης), Πατσιονίδης (35’ Χαμπιλάι / 80’ Τουμπαρίδης)

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Ανδρέου, Μουσκάι, Χάρμπαλης (79’ Μαυρονάσος), Έβερετ, Έμετοβ (46’ Δέσκος), Κουρκούτης, Βούκα, Καραγιάννης, Φλέγγας, Κλωνάρης, Δρίτσας

Φωτο: ΑΟ Μιμάς Μικρασιατική