20 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΔΑ

Ισοπαλία στην Μαγούλα

Αστέρας Μαγούλας – ΠΑΟΚ Μάνδρας 3-3

Ο ΠΑΟΚ Μάνδρας δεν μπόρεσε να «φύγει» με τους τρεις βαθμούς από την Μαγούλα καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με τον τοπικό Αστέρα.  Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο 8’ με τον Λόλι, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Μεϊμαρίδη στο 16’ ενώ ο ίδιος στο 34’ με πέναλτι τους έβαλε και μπροστά στο σκορ με 2-1. Ο Παπακωνσταντίνου, ισοφάρισε για την ομάδα της Μάνδρας στο 55’ και έκανε την ανατροπή στο 90’ με τον Μπέλση. Ωστόσο, ο Αστέρας πήρε τον «βαθμό» χάρη στο τέρμα του Κρούτη στο τρίτο λεπτό τω καθυστερήσεων.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ:  Παπακωνσταντίνου, Τσιανάκας (90’+2’ Σούτας), Θεοδωρόπουλος, Βάσης Χ., Τζανέτης, Χαραλαμπίδης (71’ Παλλιγγίνης), Απαζίδης (64’ Μοίρας), Κρούτη, Βάσης Η., Μεϊμαρίδης, Γεωργιάδης

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ: Σπάχια, Δρούγος Μ. (35’ Γιώτη), Ματζιούρας, Δρούγος Δ., Βόγγας (52’ Παπακωνσταντίνου), Θεοδωρόπουλος, Λόλη, Πετσίτης (52’ Δουδέσης), Μπέλσης, Ριζάι, Λάσκος