25 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΔΑ

«Διπλό» σωτηρίας για ΠΑΟΚ Μάνδρας

Αίας Παραλίας – ΠΑΟΚ Μάνδρας 0-2

Ο ΠΑΟΚ Μάνδρας επιβλήθηκε στον Ασπρόπυργο με 2-0 τον τοπικό Αίαντα και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα στην «μάχη» της παραμονής. Ο Λόλι, πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας της Μάνδρας στο 82’ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με το οποίο «σφράγισε» και τους τρεις βαθμούς ενώ οι γηπεδούχοι, αγωνιζόντουσαν με δέκα παίκτες από το 79’  λόγω της αποβολής του Πετσίτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Διαιτητής ήταν ο Χρόνης με βοηθούς τους Παύλο και Κορέστη.

ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Κατσαπρίνης, Κακλαμάνης, Τζούντι Γ., Ρούπας, Ρεντζέπης, Αγγελόπουλος (46’ Λιόλιος), Νικολά, Κλογκέρι, Μπουτάσης, Τζούνι Ν., Σπαχίγια

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ: Σπάχια, Τουρλίδης, Ματζιούρας, Δρούγος, Πετσίτης, Βόγγας, Λόλι, Ριζάι, Παπακωνστανίνου, Κωνστάντης (60’ Δουδέσης), Λάσκος (76’ Γιώτης)