18 C
19 Απριλίου, 2024
Β΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός Αστέρας – Μελίσσια 1-1

Πολύ κοντα στη δεύτερη ήττα τους βρέθηκαν τα Μελίσσια,καθώς για 88 λεπτά βρισκόντουσαν πίσω στο σκορ με 1-0.

Το σκορ άνοιξε ο Μπάνας στο 18o λεπτό με ωραίο αριστερό σουτ μέσα απο τη μεγάλη περιοχή.Τα Μελίσσια πίεσαν σε όλο το υπόλοιπο ματς για την ισοφάριση και το κατάφεραν στο 88’ οταν Μπεκατώρος εκμεταλέυτηκε το λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και πλάσσαρε στο κενό τέρμα.Μάλιστα,λίγο έλειψε  να κάνουν την ανατροπή,οταν ο Ιάσονας Φάκης βρήκε με καταπληκτική μπαλιά τον Παπαχρήστο,με τον τελευταίο να μην στοχεύει σωστά,στο απευθείας σουτ που πραγματοποίησε.

Εθνικός Αστέρας (Γάκης  Αθανάσιος):Γαρδίκης,Καραμπουλής(46’Μερμήγγης),Μιχόπουλος(53’Αδαμάκης),Χονδρογιάννης(72’Ντατσιονάκης),Αλεξίου,Βουτυράς,Μπάνας,Μπαρμπαλιάς,Κριπιντίρης,Μπαμπάτσικος(86’Επιτροπάκης),Πατσιαλός

Μελίσσια(Μπουγάς Δημήτριος):Νικολάου,Καραπαναγιώτης,Κυριακόπουλος(46’Πολυδωρόπουλος),Πάσσαρης,Τσιργιώτης,Τούντας,Μπεκατώρος,Πουλάκης(81’Λίβανος),Καλημέρης(72’Φάκης Ι.),Μουράντ(46’Ζαννίκος),Παπαχρήστος

Διαιτητής:Μπακογιάννης

Α’Βοηθός :Καραγγιανίδης

Β’Βοηθός:Δημητρακόπουλος