20 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΔΑ

Πανηγυρική πρόκριση στους «4» για τον Ηρακλή Ελευσίνας

ΑΕ Ζεφυρίου – Ηρακλής Ελευσίνας 2-7 (1ο ματς 1-4)

Ο Ηρακλής Ελευσίνας δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες και στην ρεβάνς απέναντι στην ΑΕ Ζεφυρίου στο Πανόραμα και επικράτησε με το «ευρύ» 7-2 και πήρε το «εισιτήριο» για τους «4» του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στην προσπάθεια του να διατηρήσει τα «σκήπτρα» του. Ο Τσεβάς μόλις στο 5ο λεπτό «άνοιξε» το σκορ για τους Κυπελλούχους ΕΠΣΔΑ  ενώ ο ίδιος δέκα λεπτά μετά (15’) σημείωσε και το 2-0. Ο Τοπτίδης, πήρε την «σκυτάλη» του σκόρερ στην συνέχεια και στο 35’ έκανε το 3-0 με τους Καλογρίδη (58’) και  Καφαντάρη (61’) να «ανεβάζουν» τον «δείκτη» του σκορ στο 5-0. Ο Κωνσταντινίδης, μείωσε για την ΑΕ Ζεφυρίου στο 63’ με πέναλτι (5-1), με τον Τοπτίδη τέσσερα λεπτά μετά (67’) να «απαντά» για τον Ηρακλή και να σημειώνει το 6-1. Ο Βουμβλινόπουλος στο 80’, μείωσε εκ νέου για τους γηπεδούχους (6-2) με τον Τοπτίδη στο 86’ να διαμορφώνει το θριαμβευτικό 7-2.

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Μποζίκης (59’ Κανελλόπουλος), Καραγκούνης (70’ Βουμβλινόπουλος), Μπουρλής, Μπακόπουλος (70′ Σερεμέτης), Σπηλιόπουλος (59′ Σιρινίδης), Θανάσης, Νικολάου, Πιπίνης Κωνσταντινίδης, Κουτσούμπας, Καβάκος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τζωρτζινάκης (46’ Ντεμιράι), Μπίμπα, Κάτσος (46’ Χατζηαντωνάκης), Τζαφεράκος, Μάχλης, Πέππας, Τοπτίδης, Στύλα, Καφαντάρης, Καλογρίδης, Τσεβάς