17.1 C
ΕΠΣΔΑ

«Πύρρειος» νίκη για Απόλλωνα

Απόλλων Ποντίων – Αστέρας Μαγούλας 3-1

Ο Απόλλωνας Ποντίων επικράτησε με 3-1 του Αστέρα Μαγούλας και παραμένει στην πέμπτη θέση μαζί με την Ζωφριά. Ωστόσο, το ματς «σημαδεύτηκε» από τον σοβαρό τραυματισμό του ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων Παπαδόπουλο, ο οποίος έχασε την αισθήσεις του αλλά με την άμεση παρέμβαση του γιατρού του αγώνα επανήλθε και στην συνέχεια μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο. Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς με τα τέρματα των Σιδηρόπουλου (14’), Σοφιανίδη Β. (79’) και Λακάι στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων ενώ για την ομάδα της Μαγούλας, είχε ποετύχει το γκολ της προσωρινής ισοφάρισης ο Γεωργιάδης στο 32’.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ: Σοφιανίδης Δ., Σοφιανίδης Β., Σαλομίδης (52’ Δανιηλίδης), Μιχαηλίδης, Μπαρντόκ, Αλίκα (69’ Παυλάκης), Ασλανίδης, Κομιώτης, Αδελφόπουλος (52’ Λακάι), Σιδηρόπουλος, Παπαδόπουλος (64’ λ. τρ. Καμενίδης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Στεφανίδης, Κικίδης (82’ Ράλλης), Μουράτι (75’ Μοίρας), Βάσης Χ., Τσατίδης, Χαραλαμπίδης, Απαζίδης, Σούτας, Τσιανάκας, Μεϊμαρίδης, Γεωργιάδης