21.4 C
Α' ΕΠΣΑΝΑ

«Τρίποντο» σωτηρίας για Παλλαυρεωτικό

Παλλαυρεωτικός – Αστέρας Βάρης 3-1

Ο Παλλαυρεωτικός επικράτησε με 3-1 του Αστέρα Βάρης στο Λαύριο και έκανε ένα πολύ σημαντικό «βήμα» για την παραμονή του στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο 10’ με τον Ντούλια αλλά οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν αρχικά με το πέναλτι του Παπαδόπουλου στο 57’ ενώ ο Σάμιος στο 81’ ολοκλήρωσε την ανατροπή (2-1). Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Τσιώλη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Διαιτητής ήταν ο Δραγάτης με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ και Παπαδιώτη.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Καραγιάννης, Χουσεΐν, Τσετβερίκοβ, Πώχος, Μπεργιάννης, Πάνου (89’ Καυκιάς), Μωραΐτης (55’ Πιτσικάλης), Σάμιος, Παπαδόπουλος (82’ Τσιώλης), Παπαγεωργίου, Κλης

ΑΣΤΕΡΑΣ. ΒΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Βεϊόγλου (70’ Μ. Τουρούκης), Λεοντίου, Τσακύρης, Σκουρλής (75’ Παπανικολάου), Μάγγος, Δημητρόπουλος, Μίχος, Ζουρούδης, Μασκλαβάνος, Ντούλιας