25 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΑΝΑ

Στον τελικό ο Αχαρναϊκός

Αχαρναϊκός – Γλυκά Νερά 2-1 (1ο ματς 0-0)

Ο Αχαρναϊκός έκανε την ανατροπή και επιβλήθηκε με  2-1 επί των Γλυκών Νερών και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με τον Σάντος στο 75’ αλλά οι γηπεδούχοι,  ισοφάρισαν δύο λεπτά μετά με τον Στίσι (77’) και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δήμος, πέτυχε το τέρμα που τους «χάρισε» τη νίκη.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Αντωνόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Μανιδάκης, Δήμος, Τασιούλης, Αλφέρι, Ντοσάντος (90΄ Παπαθανασίου), Τσιντώνης (78΄ Κυριακίδης), Αρβανιτάκης (85΄ Μελάδες), Καρβουλίδης, Καραγεωργίου (70΄ Σκλαβούνης)

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Βιταλιώτης, Χριστοδούλου (85΄ Αναστασίου), Μπέντας, Παυλάκης, Καλφάκος, Βάρδας (90΄ Γιάμας), Αλεξίου, Νάνος (60΄ Συμβουλίδης), Στάσι, Κούτρος (70΄ Καπράλος), Αλεβίζος