19.7 C
Β' ΕΠΣΑΝΑ

Πλησίασε την «κορυφή» το Κρυονέρι

Κρυονέρι – Άρτεμις 4-1

Το Κρυονέρι επιβλήθηκε με 4-1 της Άρτεμις και εκμεταλλευόμενο την ισοπαλία του πρωτοπόρου Ωρωπού και την ήττα του Κορωπίου, μείωσε στους τρεις και στον έναν βαθμό αντίστοιχα την διαφορά του στην «μάχη» για την άνοδο. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Καραγιαννίδη ενώ ο ίδιος στο 24’ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σημείωσε το 2-0. Ο Σπυρίδης στο 63’ και στο 76’ «ανέβασε» τον «δείκτη» του σκορ στο 4-0 ενώ ένα λεπτό μετά, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κούκα και μείωσε σε 4-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΡΥΟΝΕΡΙ: Ντογκοτάρι, Σαχίνης (86’ Παπούκας), Μαστρογιάννης, Τουμπανάκης, Βαμβάτσικος, Κεφαλάς (79’ Γκοντιός), Σπυρίδης, Βολιώτης, Καραγιαννίδης, Σιατραβάνης (79’ Χόξα), Τσεβάς (85’ Διγενής)

ΑΡΤΕΜΙΣ: Μπλάνας, Κουτρούτσος (90’+2’ Παπατσαράκης), Παπάζογλου (65’ Τζεμπέλικος), Βιδάλης, Βασιλείου, Τογιάλι, Κούκα, Ράπτης (46’ Μπουλούμπασης), Φυτίλης, Ράσα, Παπαδόπουλος