Β΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Καλογερόπουλος: «Κρατάμε την πολύ καλή εμφάνιση»

Aπόλυτα ευχαριστημένος από την εικόνα των ποδοσφαιριστών του έμεινε ο τεχνικός της Ιεράπολης Σάκης Καλογερόπουλος

Την ανοδική πορεία του τελευταίου διμήνου πιστοποίησε η Ιεράπολη στην διακοπείσα αναμέτρησή της με τα Μελίσσια.

Παρά την ήττα με 2-0, που γνώρισε η ομάδα των δυτικών συνοικιών κατά γενική ομολογία ήταν η ομάδα που κέρδισε τις εντυώσες, αφού στα 65 λεπτά που παίχθηκαν ποδόσφαθιρο το απόγευμα του Σαββάτου (σ.σ. το ματς είχε διακοπεί στο 25ο λεπτό με τα Μελίσσια να έχουν ήδη ανοίξει το σκορ και να προηγούνται με 1-0) .

Γεγονός το οποίο άφησε απόλυτα ικανοποιημένο τον τεχνικό Σάκη Καλογερόπουλο: «Παρά την ήττα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη συνολική μας εικόνα και την εμφάνσιη που πραγματοποιήσαμε απέναντι σε μία πολύ δυντή και οργανωμένη ομάδα, όπως είναι τα Μελίσσια, τα οποία διεκδικούν υψηλούς στόχους. Σε γενικές γραμμές δεν αφήσαμε στον αντίπαλό μας να αναδείξει τις αρετές του και να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο. Κρατάμε την καλή εμφάνιση και προχωράμε

Πιέσαμε για το γκολ της ισοφάρισης, είχαμε ευκαιρίες  και τα Μελίσισα ευτύχησαν αν πετύχου το δεύτερο γκολ λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Συνεχίζουμε την προσπάθεια»