19.1 C
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αρναούτης: «Οι παίκτες μου έβγαλαν ψυχικά αποθέματα»

Στη δύναμη ψυχής που ανέδειξαν οι ποδοσφαιριστές τους και τους ώθησε στη νίκη επί του Αμπελακιακού, στάθηκε ο τεχνικός του Ιωνικού Δημήτρης Αρναούτης

Δύναμη ψυχής και εικόνα πρωταθλητή ανέδειξε ο Ιωνικός, ο οποίοε με αντεπίθεση διαρκείας και ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο απέδρασε από τη Σαλαμίνα με το υπερπολύτιμο «τρίποντο» στις αποσκευές του, επικρατώντας στη Σαλαμίνα του Αμπελακιακού με 2-1.

Ο τεχνικός των «κυανόλευκων» Δημήτρης Αρναούτης είχε κάθε λόγο να αισθάνεται ικανοποιημένος:

«Πετύχαμε μία πολύ σημαντική νίκη, η οποάι μα κρατάει ζωντανούς στο κυνήγι της ανόδου.Θέλω να δώσω θερμά συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τα ψυχικά αποθέματα που επέδειξαν,Δείξαμε χαρακτήρα, αφού παρά το γεγονός ότι στο πρώτο μέρος δεχθήκαμε ένα «κρύο» γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα, εντούτοις καταφέραμε να βγάλουμε αντίδραση και αφού βελτιώσαμε αισθητά τη εμφάνισή μα ςστο δεύτερο ημίχρονο, καταφέραμε να ανατρέψουμε το σκορ και να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη» ήατν το αρχικό σχόλιο του αρχιτέκτονα των επιτυχιών του Ιωνικού, ο οποίος συμπλήρωσε αισίως 16 ματς πρωταθλήματος χωρίς να έχει γνωρίσει την ήττα.