24.2 C
24 Απριλίου, 2024
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τρανός: «Φανήκαμε πολύ ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο»

Απόλυτα ευχαριστημένος από την διάθεση και την απόδοση των παικτών του κόντρα στον σχεδόν βέβαιο Πρωταθλητή Φωστήρα παρουσιάστηκε ο τεχνικός του Ηφαίστου Περιστερίου Θόδωρος Τρανός

Ένα δείγμα των εφετινών του δυνατοτήτων παρουσίασε ο Ήφαιστος Περιστερίου στην αναμέτρησή του με τον Φωστήρα.

Μπορεί οι «ροσονέρι» να γνώρισαν την εντός έδρας ήττα με 3-1 από τον σχεδόν βέβαιο πρωταθλητή του δευτέρου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, ωστόσο η γενικότερη εικόνα που παρουσίασαν άφησε πολλά ενθαρρυντικά σημάδια για το μέλον, με το νεναικό συγκρότημα του Θόδωρου Τρανού να βαζει πολύ δύσκολα σε μία ομάδα όπως ο «Φονέας», που ήδη κάνει από τώρα τα πλάνα της για την επόμενη σεζόν, που θα την βρει να επιστρέφει στα σαλόνια» της Γ’ Εθνικής,

Με τον τεχνικό Θόδωρο Τρανό να έχει κάθε λόγο να αισθάνεται ευχαριστημένος από την αγωνιστική συνέπεια και εικόνα των παικτών του, στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης

«Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την εικόνα που παρουσιάσαμε ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και απέναντι σε μία ομάδα με την ποιότητα και τη δυναμική του Φωστήρα. Κόντρα σ εμίας ομάδ,α η οποία σχεδόν έχει εξασφαλίσει την επάνοδό της στη Γ’ Εθνική φανήκαμε πολύ ανταγνωισιτκοί στο πρώτο ημίχρονο,. Διάστημα, όπου βρεθήκαμε να προηγούμαστε, ενώ χάσαμε τουλάχιστον δύο ακόμη κλασικέςε ευκαιρίες να ζευγαρώσουμε τα τέρματά μας,. Στο δεύτερο μέρος επηρεαστήκαμε από την γρήγορη ισοφάριση του Φωστήρα, ενώ και το δεύτερο γκολ των αντιπάλων μας προήλθε από ανάποδο πλάγιο άουτ. Όμως εμείς αδρανήσαμε, πάνω στις διαμρτυρίες μας και αυτό δεν θα πρέπει να συμβαίνει κόντρα σε ομάδες τέτοιου διαμετρήματος, αφού δε σου συγχωρούν τα λάθη.

Στη συνέχεια πιέσαμε, χάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, αλλά προς το τέλος δεχθήκαμε και το τρίτο γκολ, το οποίο ως αποτέλεσμα αδικεί την προσπάθεια που κατέθεσαν οι παίκτες μου.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για τον τρόπο με τον οποίο προσέγγισαν την αναμέτρηση, όπως και στον Φωστήρα για την άνοδό του