29 Μαρτίου, 2024
Α' ΕΠΣΠ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μείωσε στον πόντο ο Καραβάς

Δόξα Πειραιά – ΑΟ Καραβά 1-3

Ο Καραβάς επιβλήθηκε με 3-1 της Δόξας Πειραιά στη Νίκαια και μείωσε στον έναν βαθμό την διαφορά του από την ΑΕ Μοσχάτου, έχοντας ένα ματς περισσότερο. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Καστράτι ενώ στο 48’ ο  Μιρντίτα, διπλασίασε τα τέρματα τους. Οι γηπεδούχοι, μείωσαν με το πέναλτι του Κάρλες στο 70’ αλλά έξι λεπτά μετά (76’) ο Καστράτι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ: Μιχαήλος, Νάκος, Λογοθέτης, Κάρλες, Παπαϊωάννου, Βεκρής (87’ Ζάκο), Αποστόλου, Πότσι, Ηλιόπουλος ( 46’ Αγγελακόπουλος), Πρέλα, Κουτσουράκης

ΚΑΡΑΒΑΣ : Καραμαλίγκας, Παπαδόπουλος Σ. (62’ Παναγιωτόπουλος),  Χονδρουδάκης Π., Μπάρκα, Καλιακούδας, Μουράι, Χονδρουδάκης Γ., Καστράτι, Μιρντίτα (71’ Μπιλίμπασι), Ζαχαράτος (71’ Μπεσού), Ντρούγκας (62’ Παυλόπουλος)